Zachód słońca w oparach nadchodzącej rewolucji - nowa gra twórców The Path na Kickstarterze
Dodane przez Przemo dnia 23.06.2014 23:40
Studio Tale of Tales znane nam z dość oryginalnego podejścia do gier przygodowych (m.in za sprawą The Path oraz The Graveyard) ruszyło z kampanią swojej nowej produkcji o nazwie SUNSET. Podobnie jak w przypadku poprzednich projektów, nie mamy co się spodziewać typowej przygody opartej na zagadkach inwentarzowych. Zamiast tego otrzymamy interaktywną, narracyjną opowieść, w której świat obejrzymy z pierwszej osoby.

Fabuła Sunset ma miejsce w jednym z apartamentów umiejscowionych w fikcyjnym mieście Ameryki Południowej. Jest początek lat 70-tych, poszczególne kraje są coraz bardziej opanowywane przez zbliżającą się rewolucję. My natomiast wcielimy się w Angelę Burnes – gospodynię, która każdego tygodnia, godzinę przed zachodem słońca, przychodzi posprzątać mieszkanie Gabriela Ortegi. Pokusa jest jednak zbyt duża i kobieta pod nieobecność lokatora zagłębia się w jego prywatne sprawy. W końcu natrafia na ślad jego udziału w buntowniczym spisku wymierzonym przeciwko dyktatorowi Generalísimo Ricardo Mirafloresowi.

Podstawowy próg umożliwiający stworzenie gry został już osiągnięty, a na daną chwilę licznik wskazuję kwotę 33 tys. dolarów. Do zakończenia kampanii pozostało jeszcze 23 dni. Za kopię gry na systemy PC/Mac/Linux twórcy proszą o 15 dolarów. Sunset nie zadebiutuje wcześniej niż w marcu 2015 roku.