Subject 13 - nowa przygodówka Microids oraz Paula Cuisseta
Dodane przez Przemo dnia 19.06.2014 22:03
Microids nawiązał współpracę z francuskim programistą oraz producentem gier - Paulem Cuissetem, na mocy której powstanie klasyczna przygodówka point and click pt. Subject 13. Paul znany jest w świecie gier głównie za sprawą produkcji Flashback: The Quest For Identity z 1993 roku. Dwa lata temu próbował szczęścia ze średnio przyjętym horrorem AMY, teraz wspólnie z twórcami Syberii oraz Still Life sięga po tematykę science fiction.

Subject 13 pozwala graczowi wcielić się w postać Franklina Fargo - profesora fizyki, który po trudnych przeżyciach związanych ze śmiercią narzeczonej Sophie prowadzi samotny oraz gorzki żywot. Kobieta zginęła w wyniku napadu, którego celem miał być sam profesor. Pewnego ranka mężczyzna budzi się w podziemnym, opuszczonym laboratorium. Po obszernych pomieszczeniach rozbrzmiewa tajemniczy głos, który nazywa go "Obiektem 13".

Bohater będzie mógł wejść w interakcję z otoczeniem zrealizowanym w 3D, opierając się na gromadzeniu, używaniu oraz manipulowaniu przeróżnymi przedmiotami. Gracze dołożą wszelkich starań, aby wydostać profesora z tego miejsca oraz poznać przyczynę jego uwięzienia. Nie określono żadnego terminu premiery, ale opublikowano pierwszego screena, dostępnego poniżej.

Subject 13 od Microids