Dreamfall Chapters: Kwietniowy raport ze studia. Możliwe przesunięcie terminu premiery gry
Dodane przez Przemo dnia 11.05.2014 10:47
Jak co miesiąc, studio Red Thread Games podzieliło się na Kickstarterze raportem z prac nad Dreamfall Chapters. Kwiecień był bardzo pracowitym okresem poświęconym na wprowadzenie projektu w status alfa. Siedzibę odwiedzili testerzy, którzy mieli okazję zagrać w dwa początkowe rozdziały DC. Ich ukończenie zajmowało średnio dwie godziny, co wydaje się dla producentów dobrym czasem. W niedalekiej przyszłości planowane są jeszcze dwie lub trzy takie sesje. Wyrażano także obawy, że termin premiery produkcji planowany na listopad tego roku może ulec obsuwie.

W międzyczasie rozpoczęto nagrywanie dialogów. W obecnej chwili sesje trwają jedynie w Londynie, ale wkrótce ruszą także w Los Angeles i Nowym Jorku. O szczegółach obsady dowiemy się w przyszłości, a na razie otrzymaliśmy próbkę głosu aktora, który będzie najprawdopodobniej czytał Księgę Sekretów

Producenci poświęcili wiele czasu na dopracowanie Europolis - jednego z największych i najbardziej złożonych lokacji w grze. Załączona poniżej ilustracja przedstawia Bricks, dzielnicę sąsiadującą z Propast. Europolis jest już prawie skończone, a twórcy skupiają się powoli na budowaniu Marcurii, które ma być znacznie większe od cyberpunkowego miasta i bardziej szczegółowe. Chcą stworzyć wizję tego miejsca, jaką widzieliśmy w pierwszej odsłonie Najdłuższej Przygody w połączeniu z okupowaną przez Azadi wersją z Dreamfalla. Więcej na ten temat RTG ma nadzieję pochwalić się w następnej aktualizacji pod koniec czerwca.


Ponadto nawiązano współpracę z serwisem Humble Bundle i przez tą platformę nastąpi dystrybucja wszystkich nagród z Kickstartera (tapet, ścieżki dźwiękowej oraz samej gry). Niedługo zostaną rozesłane wiadomości e-mail do uczestników kampanii z instrukcją obsługi konta oraz trzema tapetami na pulpit.

Sarah Hamilton podkładająca głos April Ryan w angielskich wersjach TLJ/D boryka się z problemami zdrowotnymi. Jeżeli chlelibyście wspomóc finansowo aktorkę, to możecie wpłacać dowolne dotacje za pośrednictwem platformy gofoundme.com.