The Breakout: Kolejna ciekawa przygodówka na Kickstarterze
Dodane przez Przemo dnia 21.04.2014 18:00
Pixel Trip Studios ruszyło kilka dni temu z kampanią swojej pierwszej gry przygodowej pt. The Breakout. Przedstawione nam zostaną losy Guy'a Kassela, byłego złodzieja, który porzucił życie przestępcze z uwagi na własną narzeczoną. Guy zaciąga się do Sił Powietrznych i szybko uzyskuje stopień kapitana. Podczas jednej z misji samolot bohatera zostaje zestrzelony przez wrogie jednostki, a on sam pojmany do obozu jenieckiego Verdammen Hof. Gracz dołoży wszelkich starań, aby Kassel wydostał się z tego miejsca i powrócił w jednym kawałku do narzeczonej.

W trakcie gry otrzymamy możliwość wędrowania po poszczególnych częściach obozu. Użyjemy zdolności z poprzedniego fachu do zebrania przedmiotów, które okażą się pomocne w ucieczce oraz spróbujemy zdobyć zaufanie odpowiednich osób. Akcja The Breakout osadzona została w czasie II Wojny Światowej. Jak wskazuje sam autor, gra nawiązuje do klasycznych point and clicków wydawanych w latach '90 oraz czerpie inspiracje z takich ekranizacji jak "Wielka Ucieczka" w reżyserii Johna Sturgesa.

Kampania na Kickstarterze potrwa do 12 maja, a na osiągnięcie sukcesu potrzebne jest 49 500 funtów, z czego na daną chwilę udało się zebrać 17%. Swoją kopię gry można już dostać po wpłacie 3 £. Tytuł powinien trafić do sprzedaży w połowie 2015 roku na PC, Macintoshe oraz Linuxy.