EnComplot poszukuje funduszy na stworzenie przygodówki The Weird Story of Waldemar The Warlock
Dodane przez Przemo dnia 20.04.2014 21:07
Jeszcze 9 dni pozostało do zakończenia kampanii The Weird Story of Waldemar The Warlock - typowego point and clicka od studia enComplot, będącego połączeniem horroru oraz czarnego humoru. Na realizację projektu twórcy potrzebują 40 tysięcy funtów, z czego na razie udało się uzbierać zaledwie 27%.

Gracz otrzyma okazję przejęcia kontroli nad brytyjskim arystokratą lordem Alistairem Ainswothem - miłośnikiem nauk okultystycznych oraz zjawisk paranormalnych. W towarzystwie swojego lojalnego lokaja Nigela opuszcza on Londyn i przenosi się do fikcyjnej Groldavii w celu przeprowadzenia badań w sprawie istnienia pewnego nekromanty, panującego w tych rejonach wieki temu. Bohater ma nadzieję, że praca napisana na jego temat przyniesie mu wymarzony rozgłos i uznanie. Produkcja będzie cechowała się ręcznie rysowanymi tłami oraz postaciami 3D.

O zaawansowaniu prac nad grą świadczy opublikowane demo dostępne na PC oraz Maca w trzech językach. Jeżeli kampania zakończy się sukcesem, to przygodówka trafi do sprzedaży w październiku tego roku.