Dead Synchronicity - klasyczna gra przygodowa zaprezentuje świat nękany zarazą oraz katastrofami
Dodane przez Przemo dnia 15.02.2014 14:21
11 lutego niezależna grupka hiszpańskich producentów z Fictiorama Studio opublikowała pierwszy gameplay z gry przygodowej Dead Synchronicity. Fabuła opowie nam historię Michaela – mężczyzny, który przebudził się ze śpiączki po nieokreślonej ilości czasu. Mężczyzna cierpi na amnestię i nie pamięta ciągu katastrof z przeszłości (trzęsienia ziemi, tsunami), które określane są przez ludność mianem „Wielkiej Fali". Kataklizmy na dobre pozbawiły świat zasilania oraz możliwości komunikacji. Ludzie, którzy stracili swoje domy, zostali przeniesieni do specjalnych obozów. Szybko jednak w takich miejscach zapanował chaos, aż kontrolę postanowiła przejąć armia. Sprawiło to, że owe siedliska zaczęły przypominać obozy koncentracyjne.

Na domiar złego po całym świecie rozprzestrzenia się choroba, której efektem końcowym jest bolesna śmierć. Zarażone osoby posiadają dar specjalne zdolności, np. ujrzeć rzeczy mające miejsce w przeszłości oraz przyszłości. Ludność uważa, ze owa zaraza ma związek z "Wielką Falą". Nasz bohater budzi się w jednym z obozów, a jego głównym celem będzie poznanie prawdy na temat powyższego przypuszczenia, a także odkrycie własnej tożsamości.

Dead Synchronicity to animowana przygodówka 2D podzielona na dwie części. Pierwsza z nich o podtytule Tomorrow Comes Today zawita na PC, Maki oraz tablety najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Wcześniej, bo w połowie marca, trafi na Kickstartera oraz Steam Greenlight. Poniżej zamieszamy wspomniany gameplay do obejrzenia.