Ośmiornica głównym bohaterem humorystycznej produkcji Octodad: Dadliest Catch
Dodane przez Przemo dnia 08.02.2014 23:26
30 stycznia na platformie Steam odbyła się premiera przygodowo-zręcznościowej produkcji Octodad: Dadliest Catch stworzonej przez studio Young Horses. Grę można zaliczyć do grona tytułów o niecodziennej tematyce, gdyż pozwala graczowi wcielić się w ośmiornicę podszywającą się pod pana domu pewnej rodziny. Oczywiście nasza w tym głowa, aby żona oraz dwójka dzieci nie zorientowały się kim naprawdę jest główny bohater.

Głowonoga czeka szereg codziennych czynności do wykonania, takich jak przygotowanie śniadania, wizyta w sklepie czy koszenie trawnika. Nic w tym trudnego, gdyby nie macki, których ruchy będziemy musieli opanować do perfekcji. Każdą z nich pokierujemy w oddzielny sposób, czego efekt możemy obejrzeć na zwiastunie udostępnionym poniżej. Produkcja oferuje tryb kooperacji od 2 do 4 graczy, a towarzyszący nam przyjaciele będą odpowiadać za sterowanie poszczególnych macek bohatera.

Dadliest Catch jest sequelem wydanego w 2010 roku Octodad dostępnego do pobrania za darmo z oficjalnej strony producenta. Jeżeli ktoś ma ochotę zagrać rozbudowaną kontynuację, to może ją zakupić w cenie 13,99 € na platformie Valve. Gra dostępna w obecnej chwili na systemach Windows/Mac/Linux, a 18 marca ma pojawić się także wersja na PlayStation 4.