Trzecia odsłona The 7th Guest trafiła na Kickstartera
Dodane przez Przemo dnia 02.11.2013 15:35
Starsi wiekiem gracze być może pamiętają studio Trilobyte Games, które w 1993 roku wydało przygodówkę grozy The 7th Guest, a także w 1995 roku jej kontynuację - The 11th Hour. Po ponad 18 latach producenci pragną o sobie przypomnieć za sprawą trzeciej odsłony cyklu, promowanej pod nazwą The 7th Guest 3: The Collector. Aby projekt powstał, niezbędne było uruchomienie zbiórki pieniędzy na Kickstarterze.

W The Collector otrzymamy okazję powrotu do znanej nam posiadłości wzniesionej lata temu przez Henry’ego Staufa - twórcę zabawek. Cała rezydencja uległa jednak przebudowie, więc zadaniem gracza będzie zbadać ją na nowo oraz poznać skrywane przez nią tajemnice. Między innymi dowiemy się, co dokładnie stało się w upiorną noc, kiedy Stauf zaprosił do posiadłości sześciu gości. Na swojej drodze natkniemy się oczywiście na duchy, które są nieodłącznym elementem serii.

Kampania rozpoczęła się w przeddzień Halloween i potrwa do 8 grudnia. Przez ten czas organizatorzy planują zebrać 435 tys. dolarów, z czego na daną chwilę udało się osiągnąć jedynie 7% sumy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, doczekamy się przygodówki 3D z udziałem żywych aktorów (nałożonymi scenami FMV). Gra trafi na systemy PC, Mac oraz Linux nie prędzej niż w październiku 2015 roku.