Jane Jensen pracuje nad odświeżoną wersją pierwszej odsłony Gabriel Knighta
Dodane przez Przemo dnia 10.10.2013 00:22
W grudniu tego roku minie dokładnie 20 rocznica zapoczątkowania serii Gabriel Knight, dzięki której postać Jane Jensen zachowała specjalne miejsce w sercach graczy. W związku z tym nie mogło zabraknąć sporej niespodzianki - remake'u Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Projekt realizowany jest od około roku w wyniku porozumienia studia Pinkerton Road z posiadaczami licencji do tego tytułu - firmą Activision. Do tej pory powstawał on pod szyldem "Mystery Game X", wspominanej w trakcie trwania kampanii na Kickstarterze.

Twórcy podkreślają, że chcą zachować ducha oryginału i przedstawić tą samą historię w nowej oprawie. Dlatego cała gra jest przebudowywana od podstaw - grafika 3D w rozdzielczości 2048 x 1536 px (tworzona na silniku Unity, według obietnic gameplay będzie przypominał produkcję 2D), odświeżony voice-acting oraz ścieżka dźwiękowa zremasterowana przez Roberta Holmesa. Od strony technicznej Jane Jensen jest wspomagana przez studio Phoenix Online Studios (Cognition). Pierwsze grafiki możecie oglądać już w naszej galerii. Więcej informacji dostępne jest zaś na oficjalnej stronie.


Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 20th Anniversary Edition trafi do dystrybucji cyfrowej w połowie 2014 roku na urządzenia PC, Mac, iPad i Android . Jeszcze w tym roku ma odbyć się premiera Moebius - innej przygodówki tego studia.