Poznań Game Arena startuje już 18 października
Dodane przez Przemo dnia 06.10.2013 16:04
W dniach 18-20 października, czyli za niespełna dwa tygodnie będzie miała miejsce VIII edycja największej polskiej imprezy dla graczy, jaką jest niewątpliwie Poznań Game Arena. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali dla nas szereg ciekawych wydarzeń. Czego można się spodziewać? Dowiesz się w rozwinięciu tego wpisu.
Treść rozszerzona
W dniach 18-20 października, czyli za niespełna dwa tygodnie będzie miała miejsce VIII edycja największej polskiej imprezy dla graczy, jaką jest niewątpliwie Poznań Game Arena. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali dla nas szereg ciekawych wydarzeń. Czego można się spodziewać?
Zjazd Twórców Gier

Po raz drugi z rzędu na targach PGA odbędzie się Zjazd Twórców Gier, podczas którego zaplanowanych zostało wiele wykładów poświęconych tematyce gamedevu. Wśród panelistów pojawią się zarówno przedstawiciele branży z Polski, jak i zagranicy. Będzie można posłuchać:


Turniej Ligi Cybersport w League of Legends

Turniej Ligi Cybersport, w którym do wygrania jest 7000 złotych + nagrody rzeczowe. Jego finały rozegrane zostaną podczas Poznań Game Arena, gdzie zobaczymy osiem najlepszych zespołów, wyłonionych z otwartych eliminacji. Jest to już druga edycja tych rozgrywek.

Strefa Polskich Twórców Gier

Po raz pierwszy w historii targów Poznań Game Arena zorganizowana zostanie specjalna strefa dedykowana polskim studiom deweloperskim i grom indie. Do grona dostawców dołączyli: Black Moon Design, LogLabs, Symulacje Historyczne, DFour Games, SOS, Koshmaar, Winyl Pixel, Bad Alien Games, G IS FOR GAME, Wspieram.to (strefa dołączona).

Strefa Retro

Niepowtarzalna okazja, aby przypomnieć sobie stare konsole i komputery, ale przede wszystkim legendarne gry, najstarsze sprzed ponad 35 lat. W strefie retro czekać będzie kilkadziesiąt stanowisk gotowy do gry. Między innymi Atari 2600, ZX Spectrum, Commodore C-64, Atari XL/XE, Amiga, NES, SNES, Sega Master System, Sega Mega Drive i wiele innych. Poza popularnym kiedyś sprzętem będzie też okazja aby zobaczyć i pograć na konsolach, które nigdy popularności w Polsce nie zdobyły, wśród nich Atari 7800, XEGS, Jaguar.

Konkurs Cosplay

Już po raz drugi scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 20 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 7. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.

Dodatkowe informacje o imprezie

Rozkład:

18 października - VIP DAY - wstęp na zaproszenia VIP
19-20 października - Dni dla publiczności

Ceny biletów:
Więcej szczegółów o imprezie PGA można znaleźć na stronie: www.gamearena.pl