Sam Peters główną bohaterką czwartej odsłony serii Secret Files
Dodane przez Przemo dnia 26.07.2013 20:02
Wraz z premierą trzeciej części Tajnych Akt, w sieci pojawiły się doniesienia, że będzie to ostatnie spotkanie graczy z postaciami Niny oraz Maxa. Nie oznacza to jednak definitywny koniec serii. Firma Deep Silver zapowiedziała grę pt. Secret Files: Sam Peters będącej spin offem powyższego tytułu. Tym razem jako postać pierwszoplanową osadzono tytułową Sam Peters, którą powinniśmy kojarzyć z drugiej odsłony cyklu - Puritas Cordis.

Sam jest reporterką, która przybywa do afrykańskiej Ghany w okolice brzegu jeziora Batumi, gdzie naukowcy zaobserwowali zmiany w kodzie genetycznym żyjących tam stworzeń wodnych. Jezioro te powstało milion lat temu w wyniku uderzenia meteorytu. Nasza bohaterka chce bliżej przyjrzeć się całej sprawie i opisać dziwne zjawisko w magazynie naukowym „Uncharted”. Sprawy komplikują się w momencie, kiedy ekipa badawcza przepada bez śladu w pobliskiej dżungli. Według legend Aszanti, żyją w niej krwiożercze istoty, które pod osłoną nocy atakują ludzi. Jak daleko posunie się Sam, aby jej reportaż trafił na pierwszą stronę pisma?


Produkcją przygodówki zajmuje się niemieckie studio Animation Arts. Więcej na temat gry zapewne dowiemy się podczas zbliżających się targów Gamescom w Kolonii. Premiera Secret Files: Sam Peters wyłącznie na PC odbędzie się już 27 września tego roku. Wydawcy zamierzają rozprowadzać ją jedynie za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej w cenie 9,99 €.

Secret Files: Sam Peters - galeria