Fran Bow - nowa mroczna przygodówka na Indiegogo
Dodane przez Przemo dnia 15.07.2013 21:25
Studio Killmonday, w skład którego wchodzi Natalia Figueroa oraz Isak Martinsson, tworzy dwuwymiarową przygodówkę grozy pt. Fran Bow. Młodzi twórcy wystartowali z kampanią w serwisie indiegogo.com, której celem jest uzbieranie 20 tysięcy dolarów na dokończenie produkcji.

Fran Bow daje graczowi możliwość poznania historii tytułowej dziewczynki. Jej rodzice zostali brutalnie zamordowani i mieszka teraz jedynie ze swoją ciotką Grace oraz czarnym kotem. Pewnego dnia dochodzi do dziwnego zdarzenia - kot znika bez śladu, zaś ona sama zostaje zamknięta w azylu dla dzieci. Kiedy zwierzak zaczyna pojawiać się w snach dziewczynki, ta decyduje się na ucieczkę, korzystając z pomocy napotkanych stworzeń. W czasie powrotu do domu, bohaterka postara się poznać także szczegóły dotyczące śmierci swoich rodziców.


Z uwagi na mroczny i przesączony krwią charakter opowieści, gra poświęcona jest jedynie dla dorosłych odbiorców. Fran Bow cechują elementy typowe dla klasycznej produkcji point and click, takie jak ręcznie rysowane lokacje i modele postaci oraz przeróżne zagadki inwentarzowe do rozwiązania. W ramach kampanii została opublikowana także wersja demonstracyjna (Windows, Linux oraz OS X).

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pełna wersja Fran Bow powinna trafić do sprzedaży w lipcu 2014 roku. Prócz wspomnianych wyżej systemów, w planach są także konwersje na urządzenia mobilne oraz tablety. Zachęcamy do wzięcia udziału w kampanii! Dostęp do gry (DRM-free) można otrzymać już od 10 dolarów. Zbiórka potrwa do 10 sierpnia.

Fran Bow - galeria | Oficjalna strona gry