Armikrog zawitał na Kickstartera
Dodane przez Mel dnia 30.05.2013 04:21
Na platformie Kickstarter pojawiła się kampania produkcji Armikrog, nad którą pracuje Doug TenNapel, twórca kultowego tytułu The Neverhood, wspólnie z Pencil Test Studios. Gra rozmiarem i zakresem ma przypominać swojego słynnego poprzednika i podobnie jak on będzie przygodówką typu point-and-click, prezentującą animację poklatkową z wykorzystaniem plastelinowych modeli. Zostanie stworzona na bazie silnika Unity i będzie kompatybilna ze sprzętami PC, Mac i Linux. Projekt ma być skalowalny, przygotowany do ewentualnego rozszerzenia, jeżeli nadarzy się taka okazja. Przewidywany czas trwania produkcji to około 12 miesięcy, a premiera jest planowana na lipiec 2014 roku. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu tej nowinki.


Treść rozszerzona
Na platformie Kickstarter pojawiła się kampania produkcji Armikrog, nad którą pracuje Doug TenNapel, twórca kultowego tytułu The Neverhood, wspólnie z Pencil Test Studios. Gra rozmiarem i zakresem ma przypominać swojego słynnego poprzednika i podobnie jak on będzie przygodówką typu point-and-click, prezentującą animację poklatkową z wykorzystaniem plastelinowych modeli. Zostanie stworzona na bazie silnika Unity i będzie kompatybilna ze sprzętami PC, Mac i Linux. Projekt ma być skalowalny, przygotowany do ewentualnego rozszerzenia, jeżeli nadarzy się taka okazja. Przewidywany czas trwania produkcji to około 12 miesięcy, a premiera jest planowana na lipiec 2014 roku.


Na razie przedstawiono jedynie krótki opis fabuły. W trakcie rozgrywki będziemy śledzić losy kosmicznego odkrywcy o imieniu Tommynaut oraz jego niewidomego, pozaziemskiego, gadającego psa - Beak-Beaka. W konsekwencji awaryjnego lądowania na nieznanej planecie bohaterowie zostaną uwięzieni wewnątrz tajemniczej twierdzy zwanej Armikrog.


Wielu członków ekipy zaangażowanej w nowe przedsięwzięcie pracowało niegdyś przy grach The Neverhood i Earthworm Jim, w tym Mike Dietz i Ed Shofield, założyciele Pencil Test Studios. Ścieżkę dźwiękową skomponuje autor oprawy muzycznej Neverhooda - Terry S. Taylor, a wśród aktorów głosowych usłyszymy takie osoby jak: Jon Heder (gwiazda Napoleona Wybuchowca i Ostrzy chwały, głos Kurczaka Joe z Na fali), Rob Paulsen (głos Pinky'ego z Pinky i Mózg, Raphaela z Wojowniczych Żółwi Ninja, Yakko z Animaniaków i wielu innych postaci), Michael J. Nelson (komik z serialu Mystery Science Theater 3000), Veronica Belmont (współprowadząca program Tekzilla) oraz Scott Kurtz (autor internetowego komiksu PVP).


Twórcy do tej pory zainwestowali w projekt około 100.000 dolarów, a za pośrednictwem Kickstartera chcą uzbierać jeszcze 900.000. Cel wydaje się bardzo prawdopodobny do osiągnięcia, ponieważ w ciągu dwóch dni udało im się uzyskać ponad 220.000 dolarów, a do końca kampanii zostało jeszcze 28 dni. Najniższy próg wpłaty gwarantujący otrzymanie gry - w wersji cyfrowej, pozbawionej zabezpieczeń DRM - to 20$. Zachęcamy do odwiedzenia profilu produkcji na Facebooku, gdzie na bieżąco są publikowane relacje z trwających prac oraz ciekawostki.