The Wolf Among Us oparty na komiksie Fables już tego lata trafi do sprzedaży
Dodane przez Przemo dnia 30.03.2013 12:39
Firma Telltale Games tego lata ma zamiar wydać kolejną grę przygodową bazującą na popularnej serii komiksów – tym razem będzie to The Wolf Among Us należącej do uniwersum Fables (w Polsce znanej jako „Baśnie”). Produkcja powstaje przy ścisłej współpracy z DC Entertainment i ma być dostępna na PC, Mac, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Podobnie jak wszystkie inne tytuły od Telltale, gra będzie posiadała charakter epizodyczny.

Komiksy opowiadają o przygodach najpopularniejszych baśniowych bohaterów, którzy zostali wygnani ze swojego świata i osiedlili się w świecie rzeczywistym, a dokładniej w Nowym Jorku (no bo gdzieżby indziej ;)). Stworzony przez nich Baśniogród skupia w sobie takie postaci i jest zarządzany przez stróża - bardzo złego wilka znanego z bajki o Czerwonym Kapturku, który tutaj przyjął nazwę Bigby Wolf. Fables w związku na często brutalne sceny jest przeznaczony głównie dla starszych odbiorców.

Projekt ma stanowić prequel pierwszej części komiksu, a gracz wcieli się w postać Bigby’ego Wolfa, który po wygnaniu z własnego baśniowego domu, trafi z innymi postaciami do realnego świata. Jego zadaniem będzie utrzymanie porządku w krainie mitycznych stworzeń i pilnowanie, aby ich prawdziwa tożsamość nie została wykryta przez ludzi. W sieci dostępna jest już oficjalna strona poświęcona tej grze oraz profil na Facebooku.