Gameplay ze wczesnej wersji Dreamfall Chapters!
Dodane przez Przemo dnia 15.02.2013 22:30
Spore powody do zadowolenia mają producenci ze studia Red Thread Games, którzy kilka dni temu ruszyli z kickstarterową kampanią zbierającą fundusze na realizację gry Dreamfall Chapters. Po zaledwie tygodniu udało się uzbierać 95% minimalnej kwoty pozwalającej na dokończenie projektu (850 tysięcy dolarów), a więc pełen sukces jest tylko kwestią czasu. Ragnar Tornquist nie chce spocząć na laurach i motywuje graczy do wpłacania kolejnych pieniędzy zasypując ich kolejnymi aktualizacjami.

W ostatnich dwóch dniach doczekaliśmy się dwóch dużych rzeczy. Pierwsza to materiał video prezentujący fragment prototypowej wersji Dreamfall Chapters. Trzeba przyznać, że producenci działają pełną parą i gra - pomimo, że na tak wczesnym stadium rozwoju – prezentuje się całkiem przyzwoicie. Na krótkim gameplay’u ujrzymy Zoe przechadzającą się po lesie Riverwood i próbującą wejść w interakcję z otoczeniem. Producenci zapewniają, że gra w rzeczywistości będzie wyglądała znacznie lepiej.


Opublikowane zostały także cztery pierwsze kamienie milowe, czyli tak zwane dodatki, które otrzyma gra, jeżeli suma zebranych pieniędzy osiągnie odpowiedni pułap. Po przekroczeniu 900 tys. dolarów twórcy będą w stanie stworzyć konwersję Dremfall Chapters na systemy Linux oraz Mac. Po osiągnięciu 950 tys. dolarów w grze pojawi się nowa lokacja - Wielka Biblioteka w Markurii zawierająca bogaty zbiór książek, z których będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat świata The Longest Journey. Brzmi bardzo ciekawie. Jednak po osiągnięciu dokładnie 1 miliona dolarów otrzymamy grę, z większą ilością lokacji, zagadek, bohaterów oraz dłuższą historią.

Jeżeli uważacie, że lepiej być już nie może, to warto spojrzeć na ostatni kamień milowy. Jeżeli cała kampania zdoła uzbierać 2 miliony dolarów, wtedy twórcy będą mogli ruszyć z projektem The Longest Journey Home, na temat którego twórcy wyrażają się bardzo niejasno i nie wiadomo, czy ma to być bezpośrednia kontynuacja przygód April Ryan, czy zupełnie coś innego. Czas pokaże.