Twórcy serii Quest for Glory pracują nad nową produkcją
Dodane przez Przemo dnia 24.09.2012 21:00
Przygodówki najwyraźniej przeżywają w ostatnim czasie renesans, co widać po wielu projektach niegdysiejszych czołowych producentów – dowiedzieliśmy się już o nowych produkcjach twórców Space Quest, Larry’ego Laffera, Gabriel Knighta. Teraz dają o sobie znać producenci znanej w latach 90-tych serii Quest for Glory, którzy w najbliższych tygodniach zamierzają powrócić z przygodówką Hero-U… przy drobnej pomocy fanów.

Już 19 października na Kickstarterze ruszy kampania mająca na celu zebranie funduszy na realizację Hero-U, gry fantasy będącej połączeniem klasycznej przygodówki oraz elementów RPG. Lori Ann Cole oraz Corey Cole – kreatorzy wspomnianej wyżej serii – twierdzą, że ich najnowsza produkcja będzie opierała się na eksploracji otaczającego świata, rozwiązywaniu łamigłówek, interakcji z innymi postaciami, a także turowego sytemu walki. Fabuła skupi się na pewnym złodziejaszku, który zostaje przyłapany na gorącym uczynku podczas grabieży, mającej na celu dostanie się do pewnej gildii. Bohater otrzymuje wybór – albo trafi do placówki resocjalizacyjnej, albo zgnije w więzieniu. Podczas pobytu w szkole zarówno nauczyciele jak i uczniowie przeradzają jego życie w prawdziwe piekło. Jednak głównym problemem gracza będzie starodawne zło kryjące się w katakumbach pod budynkiem.

Twórcy Hero-U spróbują zebrać na Kickstarterze 400 tys. dolarów. W tej chwili pracują ciężko nad ustaleniem przebiegu kampanii. Warto zwrócić też uwagę, że do prac nad grą zaangażowali także australijskie studio Brawsome znane w naszym kraju z pirackiej przygodówki Jolly Rover.