Projekt Sam Suede na Kickstarterze i afera z nim związana
Dodane przez Przemo dnia 01.06.2012 14:30
Kilka dni temu na Kickstarterze ruszyła kolejna kampania dotycząca gry przygodowej z elementami akcji Sam Suede in Undercover Exposure. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że jej organizatorzy - studio Wisecrack Games w opisie zmyliło graczy informacją dotyczącą Ala Lowe’a, jakoby ten brał aktywny udział w procesie tworzenia gry. Tymczasem twórca sławnej postaci Larry’ego Laffera poinformował, że owszem uczestniczył w pracach nad Sam Suede, ale tylko w początkowej fazie i obecnie nie ma z projektem nic wspólnego. Jednocześnie chce, aby zbiórka na Kickstarterze została zamknięta i rozważa zgłoszenie sprawy do sądu.

Sam Suede in Undercover Exposure to gra komputerowa będąca połączeniem przygodówki oraz elementów akcji. Jak sami przyznają twórcy, rozgrywka będzie połączeniem takich produkcji jak Beyond Good & Evil, serii Broken Sword, czy Tomb Raider. Odwiedzimy tropikalną wyspę, gdzie główny bohater poprowadzi śledztwo w sprawie morderstwa. Na swojej drodze napotkamy malownicze pejzaże, liczne łamigłówki oraz piękne kobiety. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie pod tym adresem.

Zbiórka potrwa do 15 lipca i aby projekt doszedł do skutku potrzebna jest suma dokładnie pół miliona dolarów. Do tej chwili udało się zebrać niespełna 4500 dolarów, co nawet nie stanowi jednego procenta całej kwoty.