Projekt SpaceVenture od twórców serii Space Quest trafił na Kickstartera
Dodane przez Przemo dnia 09.05.2012 14:24
W serwisie Kickstarter ruszała właśnie kolejna akcja zainicjowana tym razem przez Marka Crowe’a i Scotta Murphy’ego, znanych jako Dwóch gości z Andromedy. Obaj panowie zasilali dawno temu studio Sierra On-Line i stworzyli serię Space Quest. Teraz pragną powrócić na rynek z przygodówką o nazwie SpaceVenture. Czy im się uda? Zależy od tego, jak bardzo hojni okażą się fani.

Kampania potrwa 34 dni, a producenci liczą, że w tym czasie uda się zebrać sumę 500 000 dolarów. Oczywiście, za każdą wpłatę o odpowiedniej wysokości przewidziane są specjalne nagrody. Za 15$ otrzymamy między innymi grę w wersji cyfrowej, za 30$ ścieżkę dźwiękową do produkcji, za 60$ dostęp do szkiców i dziennika deweloperskiego, za 100$ fizyczną wersję gry w formie starych wydawnictw Sierry. To tylko niektóre z nagród, pełną listę prezentów znajdziecie na stronie projektu.

Crowe oraz Murphy chwalą się także, że w produkcje zaangażowali weteranów dubbingu w grach. Między innymi takie osobistości jak Gary Owens (narrator w Space Quest 4 i Space Quest 6), Rob Paulsen (Pinky i Mózg, Żółwie Ninja, Monkey Island), Robert Clotworthy (StarCraft 1 i 2, Star Wars: The Old Republic), Ellen McLain (GLaDOS z Portal 1 i 2), czy John Patrick Lowrie (Halo Reach, Half-Life 2).

SpaceVenture będzie kolejną kosmiczną podróżą, wypełnioną specyficznym humorem oraz licznymi odniesieniami do współczesnej pop-kultury. Gra pojawi się na PC, Mac, Linux, iPada oraz tablety z systemami Android.