Jane Jensen zakłada własne studio do tworzenia gier przygodowych
Dodane przez Przemo dnia 06.04.2012 22:24
Pokaźny zastrzyk pieniędzy (3,5 mln dolarów), jaki otrzymało studio Double Fine od fanów na swoją nową produkcję za pośrednictwem serwisu Kickstarter, spowodowało pojawienie się kilku podobnych, równie ciekawych inicjatyw. Tym razem wielką bombę przygotowała sama Jane Jensen, twórczyni kultowej serii Gabriel Knight oraz nie tak dawno wydanej przygodówki Gray Matter.

Jane Jensen wspólnie ze swoim mężem, Robertem Holmesem założyła firmę Pinkerton Road, której głównym celem jest tworzenie gier przygodowych. Jak sama twierdzi w wywiadzie dla serwisu Gamespot, nazwa firmy jest jednocześnie nazwą gospodarstwa w Pensylwanii – tam też mieści się sztab studia. Czemu więc zdecydowała się na założenie własnej działalności? Firma Oberon Media, w której pracowała zmieniła swoją politykę z tworzenia na jedynie dystrybucję gier innych producentów. Jensen jako projektantce gier video nie pasował taki obrót spraw. Dodatkowym motorem były także sukcesy osiągane przez firmę Telltale oraz zespół Tima Schafera. Inspirującym dla kobiety wydaje się też daleki zasięg przygodówek oraz możliwości jakie stawiają nowe urządzenia, np. tablety. Czytaj więcej na temat nowych projektów Jane Jensen >>
Treść rozszerzona
Pokaźny zastrzyk pieniędzy (3,5 mln dolarów), jaki otrzymało studio Double Fine od fanów na swoją nową produkcję za pośrednictwem serwisu Kickstarter, spowodowało pojawienie się kilku podobnych, równie ciekawych inicjatyw. Tym razem wielką bombę przygotowała sama Jane Jensen, twórczyni kultowej serii Gabriel Knight oraz nie tak dawno wydanej przygodówki Gray Matter.


Jane Jensen wspólnie ze swoim mężem, Robertem Holmesem założyła firmę Pinkerton Road, której głównym celem jest tworzenie gier przygodowych. Jak sama twierdzi w wywiadzie dla serwisu Gamespot, nazwa firmy jest jednocześnie nazwą gospodarstwa w Pensylwanii – tam też mieści się sztab studia. Czemu więc zdecydowała się na założenie własnej działalności? Firma Oberon Media, w której pracowała zmieniła swoją politykę z tworzenia na jedynie dystrybucję gier innych producentów. Jensen jako projektantce gier video nie pasował taki obrót spraw. Dodatkowym motorem były także sukcesy osiągane przez firmę Telltale oraz zespół Tima Schafera. Inspirującym dla kobiety wydaje się też daleki zasięg przygodówek oraz możliwości jakie stawiają nowe urządzenia, np. tablety.

Pinkerton Road nie chce jednak rzucać słów na wiatr i już prezentuje kilka projektów, których produkcją zajmie się być może w najbliższym czasie. Głównie od powodzenia ich finalizacji zależy hojność fanów, gdyż za pośrednictwem serwisu Kickstarter organizowana jest zbiórka pieniędzy. Model biznesowy, który przyjęło studio został określony nazwą Community Supported Gaming i daje dostęp wszystkim darczyńcom do najnowszych gier studia oraz przeróżnych dodatków. W pierwszym etapie, który potrwa do końca czerwca 2013 roku potrzebna jest kwota 300 000$, za które studio stworzy produkcję dla młodszych graczy o nazwie Lola and Lucy’s Big Adventure oraz drugi tytuł w klimatach Gabriel Knighta, czy Gray Matter. W przypadku, kiedy suma przekroczyłaby liczbę 600 000$, gracze otrzymaliby jeszcze jedną grę wybraną spośród takich tytułów jak Gray Matter 2, Moebius, Anglophile Adventure.

Poniżej puentujemy krótkie opisy niektórych projektów:

Gray Matter 2 – kontynuacja przeboju z 2010 roku skupiająca się na dwójce bohaterów – neurobiologa dr Davida Stylesa oraz jego asystentki Samanthy Everest, którzy po raz wtóry zagłębią się w badania nad mocą ludzkiego umysłu. Tym razem wezmą pod lupę sprawę pewnego zmarłego studenta o dziwnych mocach. Technicznie gra ma być podobna do poprzedniczki i dać możliwość pokierowania nieco dłużej postacią doktora Stylesa.

Moebius to dwuwymiarowa gra przygodowa utrzymana w klimatach mrocznego thrillera rodem z sagi Gabriel Knight, przedstawiająca postać Malachiego Rectora – sprzedawcy antyków polującego na artefakty po całym świecie. Kiedy ogień zabiera cały jego dobytek, mężczyzna zostaje wynajęty przez jednego z milionerów do zbadania pewnej tajemniczej sprawy.Anglophile Adventure rozgrywa się w pewnym brytyjskim miasteczku. Młoda kobieta Evangeline dowiaduje się, że jej ukochana farma Little Nidd znajduje się w finansowych tarapatach po śmierci ojca. Wkrótce w jej ręce trafiają także dokumenty rodzica i bohaterka postanawia ubiegać się o stanowisko guwernantki. Niebawem odkryje brudne interesy tego miasta wypełnione seksem, skandalami oraz kłamstwami.

Pierwszy twór Pinkerton Road miałby mieć premierę w marcu 2013 roku, zaś następny w okolicach czerwca 2013. W przypadku gdyby nie udało się uzbierać odpowiedniej sumy, Jensen rozpocznie poszukiwania inwestorów, którzy zgodziliby się wesprzeć jej firmę. Miejmy jednak nadzieje, że fani okażą się wystarczająco hojni. Tym bardziej, że projektantka ma ochotę zrobić kolejną część Gabriel Knighta.