Podsumowanie tygodnia (26 marca - 1 kwietnia)
Dodane przez Przemo dnia 03.04.2012 01:02
W tym tygodniu podsumowanie nieco zwięzłe, zawierające odnośniki do kilku ciekawych publikacji dotyczących gier przygodowych, okładka drugiej części Deponii oraz nowości w AppStore. Zainteresowanych zapraszamy do rozwinięcia nowinki.

Treść rozszerzona
W tym tygodniu podsumowanie nieco zwięzłe, zawierające odnośniki do kilku ciekawych publikacji dotyczących gier przygodowych, okładka drugiej części Deponii oraz nowości w AppStore.

Chaos of Deponia (Deponia 2)

Na jednym z niemieckich serwisów pojawiła się okładka gry Chaos of Deponia, będącej kontynuacją przygód Rufusa oraz Goal w świecie przypominającym jedno wielkie wysypisko śmieci. Przygodówka trafi do niemieckich sklepów 14 września bieżącego roku, zaś firma Lace Mamba Global przymierza się do dystrybucji pierwszej części gry w wersji angielskiej. Szacowany termin premiery to II kwartał 2012.
Nowości na Mac i iOS

    • Amnestia: The Dark Descent w wersji na systemy Mac

    • The Book of Unwritten Tales w wersji na systemy Mac

    • The Law & Order: Legacies – Episode 7 w wersji na urządzenia iPhone/iPad

A Grain of Truth

Bracia Rudowscy w dalszym ciągu pracują nad grą komputerową z cyklu The Trader od Stories. W tej chwili ku końcowi zmierza proces produkcji pobocznego projektu o nazwie A Grain of Truth. Blog twórców w dalszym ciągu pokazuje liczbę 90%, a na profilu FB opublikowany został jeden nowy screen.Publicystyka

W ubiegłym tygodniu na łamach zachodnich serwisów pojawiło się kilka ciekawych artykułów "okołoprzygodówkowych". Strona oficjalnego magazynu konsoli Xbox 360 zamieściła niewielki wywiad z Olgą Ryzyko ze studia Frogwares. Rozmowa oczywiście dotyczyła najwybitniejszego detektywa świata - Sherlocka Holmesa. Tymczasem witryna destructoid.com opublikowała trzy równie interesujące artykuły. Pierwszy z nich zestawia 10 najlepszych barów w historii komputerowej rozrywki. Drugi traktuje o klasyce gatunku, zaś ostatni o latach aktualnych.