Kickstarter.com: Kontynuacja Texa Murphy'ego i remake gry Sherlock Holmes: Consulting Detective w rękach fanów
Dodane przez Przemo dnia 25.03.2012 13:57
Wielki sukces osiągnięty przez studio Double Fine Productions, które w ubiegłym tygodniu zakończyło zbiórkę pieniędzy na swoją nową grę przygodową z wynikiem 3,3 mln dolarów przyciągnął uwagę kolejnych producentów gier. Na wskrzeszenie swojego kultowego bohatera Texa Murphy’ego zdecydował się także Chris Jones. 15 maja na stronie kickstarter.com rozpocznie się zbiórka pieniędzy i jeżeli tylko uzbiera się odpowiednia suma, wtedy autorzy zabiorą się tworzenie szóstej części przygód detektywa.

Tex Murphy to seria klasycznych przygodówek stworzona przez studio Access Software. Ostatnia część o tytule Tex Murphy: Overseer miała premierę w 1998 roku i była zrealizowana w stylu FMV. Produkcją najnowszej odsłony Texa miałoby się zająć założone w 2007 roku studio Big Finish Games, które znane jest z tworzenia średniej jakości gier będących połączeniem gatunków przygoówki point and click oraz hidden object (Three Cards to Midnight, Three Cards to Dead Time). Opublikowano także zabawny film zdradzający nieco więcej szczegółów o całym przedsięwzięciu.

Z kolei firma ICOM Simulations wyraziła chęć stworzenia remake'u niemal 20-letniej już gry przygodowej pt. Sherlock Holmes: Consulting Detective, której kontynuacje pojawiały się z biegiem kolejnych lat. Twórcy pragną teraz odświeżenia tej produkcji i przystosowania na dzisiejsze standardy. W zależności od tego, jaką sumę zgodzimy się darować, otrzymamy odpowiednie niespodzianki. Aby doszło do realizacji projektu, niezbędne jest uzbieranie sumy 55 tys. dolarów. Gra pojawiłaby się na systemach iOS, Android, PC oraz Mac i zostałaby podzielona na dziewięć odcinków. Więcej informacji dostępnych jest na stronie kickstarter.com.