Podsumowanie tygodnia (Memento Mori 2, Al Lowe, Botanicula, Myst)
Dodane przez Przemo dnia 05.03.2012 14:54
Jak co tydzień, zamieszczamy niewielkie podsumowanie ważniejszych informacji, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tym razem nowe screeny z Memento Mori 2, której premiera ma nastąpić w 2 kwartale tego roku, kolejny film przedstawiający bohatera gry Botanicula, a także odnośniki do wywiadów z Alem Lowem, Stevem Incem oraz kilka innych ciekawostek. Wszystko w rozwinięciu newsa.
Treść rozszerzona
Jak co tydzień, zamieszczamy niewielkie podsumowanie ważniejszych informacji, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tym razem nowe screeny z Memento Mori 2, której premiera ma nastąpić w 2 kwartale tego roku, kolejny film przedstawiający bohatera gry Botanicula, a także odnośniki do wywiadów z Alem Lowem, Stevem Incem oraz kilka innych ciekawostek.realMYST

Cyan Worlds ogłosiło, że realMYST, czyli flagowa przygodówka point and click tej firmy trafi na urządzenia przenośne Apple w okolicach wiosny tego roku i zbiegnie się z 19-tą rocznicą powstania całej serii. Fragment rozgrywki można obejrzeć w poniższej video zapowiedzi.Wywiady (Al Lowe, Steve Ince, Jessica Cury, Igor Hardy)

Ubiegły tydzień obfitował w kilka interesujących wywiadów. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wypowiedzi udzielił twórca serii Leisure Suit Larry, który wraz z pracownikiem firmy Replay Games – Paulem Trowem, opowiada o remake’u pierwszej części Larrego. W tle można zobaczyć zaś fragmenty gameplay’a.

Steve Ince to z kolei pracownik w firmie Wizarbox promujący swoją najnowszą przygodową produkcję, jaką jest Captain Margane and the Golden Turtle (premiera handlowa 16 marca). Można obejrzeć drugą część wywiadu opublikowanego przez Reef Entertainment (pierwsza część pojawiła się kilka miesięcy temu). Inną rozmowę, już w wersji pisemnej, zarejestrował serwis Gnome’s Lair, w której możemy przeczytać, co nieco o wcześniejszych projektach Ince’a.

Redakcja IndieGames.com umieściła na swoich łamach zapis rozmowy z Jessicą Cury, autorką ścieżki dźwiękowej do gry Dear Esther nominowanej do nagrody Excellence In Audio w tegorocznej edycji Festiwalu Gier Niezależnych. Tymczasem na RockPaperShotgun.com dostępny do przeczytania jest wywiad z Igorem Hardym opowiadającym o swojej niezależnej produkcji Snakes of Avalon.

Premiery gier

W sprzedaży elektronicznej dostępne są już angielskie wersje gier:

Produkcję J.U.L.I.A. można zakupywać za pośrednictwem serwisu GreenMangaming w cenie 29,99$. Niebawem przygodówka będzie dostępna także w wersji fizycznej na angielskim Amazonie w cenie 17.99 funta.

Da New Guys: Day of the Jackass – sygnowana przez firmę Wadjet Eye Games można zamawiać pod tym adresem. Do wyboru wersja digital (9,99$) oraz wersja pudełkowa (19,99$).

Law & Order: Legacies - Episode 6 dla posiadaczy iPhone’ów oraz iPadów dostępna jest do nabycia na iTunes w cenie 2,99$.

Syberia - Part 1 to z kolei pierwsza część gry studia Microids podzielona na trzy epizody i przygotowana specjalnie dla sklepu bigfishgames.com. Cena gry to 9,99$, ale w obecnej chwili trwa promocja, dzięki której każdy produkt w sklepie można kupić w cenie 2,99$.

A Cat's Night

A Cat’s Night to niewielka produkcja stworzona przez włoskie studio Miciosegone Games we współpracy ze stowarzyszeniem Emergenza Randagi i jest częścią projektu szkolnego. Zadaniem gry jest zwrócenie uwagi na problem nieodpowiedniego traktowania zwierząt. Wcielając się w kota Orazio, gracz będzie musiał pomóc swoim czteronożnym przyjaciołom i zniweczyć plany międzynarodowej korporacji, która w miejscu schroniska chce wybudować autostradę. Gra jest typową przygodówką point and click z ręcznie rysowanymi tłami. Dostępna w dwóch językach – angielskim oraz włoskim, do pobrania za darmo z tego miejsca (54 MB).Galerie

    • Captain Morgane and the Golden Turtle (3 nowe obrazki)

    • Memento Mori 2: Guardian of Immortality (11 nowych obrazków)

Filmy

    • Botanicula - Mr. Feather Trailer

    • Double Fine Productions - Pitch Video Bloopers