Podsumowanie tygodnia (6-12 luty)
Dodane przez Przemo dnia 13.02.2012 18:26
Po długiej przerwie powracamy do cotygodniowych podsumowań, czyli zbioru mniej lub bardziej ważnych nowinek, o których dowiedzieliśmy się w przeciągu ostatnich siedmiu dni. Dzisiaj więcej miejsca zostało poświęcone kilku nowych projektom. Do tego lista zaktualizowanych galerii, trailer Captain Morgane oraz data premiery przygodówki J.U.L.I.A. Wszystko w rozwinięciu newsa.
Treść rozszerzona
Po długiej przerwie powracamy do cotygodniowych podsumowań, czyli zbioru mniej lub bardziej ważnych nowinek, o których dowiedzieliśmy się w przeciągu ostatnich siedmiu dni. Dzisiaj więcej miejsca zostało poświęcone kilku nowych projektom. Do tego lista zaktualizowanych galerii, trailer Captain Morgane oraz data premiery przygodówki J.U.L.I.A.Indie Game Music Bundle 2

Jeszcze przez trzy dni możecie brać udział w akcji Indie Game Music Bundle 2, w której za dowolnie zapłaconą kwotę otrzymacie ścieżki dźwiękowe z pięciu bestsellerwoych gier niezależnych. W zestawieniu znalazły się: Aquaria, Sword & Sworcery, To the Moon, Jamestown oraz Machinarium. Jeżeli zapłacicie więcej niż 10 dolarów otrzymacie dodatkowo soundtracki z dwunastu innych produkcji.

J.U.L.I.A

Lace Mamba Global podał informację, że J.U.L.I.A - gra przygodowa opracowana przez Cardboard Box Entertainment w stylu Myst, ale umiejscowiona w futurystycznym świecie, trafi na angielskie i irlandzkie półki 2 marca 2012 roku. Jednocześnie z początkiem tego miesiąca Lace Mamba Global weszło na niemiecki rynek dystrybutorów gier video i przygotowuje się do wydania zlokalizowanej wersji przygodówki FMV DarkStar.Cztery nowe przygodówki niezależne dostępne w sprzedaży

W ostatnich dniach do sprzedaży online trafiły cztery nowe produkcje typu indie. Corrosion: Cold Winter Waiting to powstający od ponad czterech lat horror oferujący graczowi poznanie historii pewnego podziemnego kompleksu ukrytego pod jednym z gospodarstw. Grę można nabyć w cenie 19,99$ na stronie producenta, a dla niezdecydowanych udostępniono także wersję trial (ok. 391 MB).

Midian Design z kolei ukończyło prace nad swoją kolejną przygodówką o nazwie Doc Apocalypse. Niejaki Higgins wynalazł właśnie maszynę do kontrolowania pogody, ale podczas pierwszego testu nie wszystko poszło zgodnie z planem. Zamiast oczekiwanego rezultatu, sprowadza on kataklizm na Ziemię w postaci bomb atomowych. Aby wszystko odkręcić, będzie zmuszony cofnąć się 8 miesięcy w przeszłość i ostrzec samego siebie przed apokalipsą. Przygodówka dostępna jest na stronie producenta w cenie 2,99 Euro.

Arthur to bohater gry Dark Secrets, który po pięcioletniej nieobecności powrócił do swojego rodzinnego domu na wieść o śmierci ojca. Chłopak odziedziczył także stary sklep z różnymi antykami o nieznanym pochodzeniu. Chłopiec nie wie, że już niedługo przeżyje wielką przygodę pełną mrocznych sekretów skrywanych przez ojca. Grę można kupić w cenie 19,99 dolarów za pośrednictwem serwisów Adventure Shop lub Gamers Gate. Na łamach serwisu IndieDB znajdziecie także demo gry.

Na temat Shadows on the Vatican - Act I: Greed mieliśmy okazję pisać już wielokrotnie. Pierwszy akt tej klasycznej przygodówki rozgrywający się w świecie intryg na tle religijnym dostępny jest już w sprzedaży na stronie Zodiak Store. Cena została ustalona na poziomie 7,49$. Shadows on the Vatican doczeka się jeszcze trzech epizodów.

The Tiny Bang Story HD i gry Telltale na iOS

W ubiegły czwartek do sprzedaży trafiła gra The Tiny Bang Story HD w wersji na iPada. Produkcję można nabyć w cenie 2,99$ w sieci AppStore. Urządzeniami przenośnymi bardzo interesuje się także studio Telltale Games, które ukończyło ostatnio konwersję Law & Order: Legacies, a pierwszy epizod tej gry można pobrać przez jakiś czas za darmo. Podobnie sprawa ma się z pierwszą częścią Back to the Future: The Game.

Galerie

    • Adam's Venture 3: Revelations (6 nowych obrazków)

    • Captain Morgane and the Golden Turtle (5 nowych obrazków)

    • Cognition: An Erica Reed Thriller (10 nowych szkiców)

    • Face Noir: The Cat with the Jade Eyes (8 nowych obrazków)

    • J.U.L.I.A (11 nowych obrazków)


Filmy

    Captain Morgane and the Golden Turtle - Trailer 2012