Phobia Interactive pracuje nad niezależną grą A Short Tale of Solitude
Dodane przez Przemo dnia 13.01.2012 23:15
Każdy na pewno zdążył zorientować się, że z roku na rok rodzimi producenci gier zbliżają się do poziomu zagranicznych firm tworząc niezwykle wyczerpujące produkcje. Mało kto jednak w naszym kraju zwraca uwagę na gry niezależne, które ciekawym pomysłem potrafią przewyższyć niejeden komercyjny tytuł. Tego typu przykładów pojawia się w Polsce coraz więcej, a od jakiegoś czasu możemy śledzić kolejny, pod tytułem A Short Tale of Solitude od studia Phobia Interactive.

Czym jest więc A Short Tale of Solitude? Jak pisze Łukasz Wysk (główny projektant gry) jest to „surrealistyczna podróż przez różne stany świadomości i przerażenia” wykreowana przez wyobraźnię małego dziecka. Historia rozpoczyna się dosyć smutno i taka pewnie pozostanie do końca. Sebastien to chłopiec, który podczas wojny stracił oboje rodziców i trafił do sierocińca. Tego typu sytuacje zdarzają się dość często w podobnych okolicznościach. Jednak placówka, do której trafił bohater rządzi się swoimi prawami, a dorośli opiekunowie już dawno opuścili te miejsce w obawie o własne życie. Przebywające tam dzieciaki zaś podzieliły się na cztery obozy, które bezustannie prowadzą walkę o przejęcie kontroli nad sierocińcem.

Trzeba przyznać, że fabuła wydaje się dosyć oryginalna i ociekająca w przeróżne metafory, czy ważne tematy. Gra będzie połączeniem przygodówki oraz survival horroru. Więcej o A Short Tale of Solitude znajdziecie na oficjalnym blogu twórców, a także karcie gry pod tym adresem. Na Facebooku natomiast możecie śledzić na bieżąco postępy z procesu produkcji.