Demo gry Amarhys
Dodane przez crouschynca dnia 08.12.2011 07:30
Jakiś czas temu pojawiło się w sieci demo przygodówki Amarhys. Nie jest to jednak pierwsza wersja demonstracyjna tego tytułu. Czym zatem różni się ona od opublikowanej 7 lat wcześniej poprzedniczki? Otóż poprawiono przede wszystkim dźwięk, a także wizualną stronę gry, dzięki czemu możliwe będzie wykonanie obrotu o 360 stopni. Plik o objętości 113 MB znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Tytułowe Amarhys jest małą wysepką, z której nikt dotąd nie wrócił. Nie ma jej na żadnej mapie, a naukowcy uważają to miejsce za zwykłą legendę, opowiadaną z pokolenia na pokolenie przez pijanych marynarzy. Pomimo tego profesor Sir William Mac Formato i jego asystent wierzą w istnienie wyspy oraz zamieszkującej ją w czasach starożytnych cywilizacji. Dlatego też wyruszają w ekspedycję w celu odnalezienia tajemniczego lądu.

Pomysł na stworzenie gry narodził się z fascynacji grafiką komputerową oraz światem ze słynnej serii Myst. Początkowo miał to być model realistycznego krajobrazu w programie 3ds Max, lecz z czasem projekt ewoluował w stronę bardziej rozbudowanej produkcji. Pełna wersja przygodówki zostanie opublikowana nieodpłatnie, ale na razie nie ujawniono konkretnej daty premiery. A my tymczasem zachęcamy Was do odwiedzenia naszej galerii i obejrzenia 12 screenów z Amarhys.