XIII: Lost Identity na podstawie serii komiksowej Jeana Van Hamme
Dodane przez Przemo dnia 01.11.2011 21:32
Francuskie studio Anuman Interactive po raz pierwszy od czasu przejęcia firmy Microids podało informacje o produkcji nowej gry przygodowej. Do tej pory Anuman oferowało graczom konwersje starych hitów dystrybuowanych przez twórców kultowej Syberii czy Still Life na urządzenia przenośne Apple. W różnych miejscach w sieci podawano również wzmianki o trzeciej części przygód Kate Walker, jednak zapowiedziana gra nie będzie kontynuacją żadnej z powyższych serii.

Programiści z Montreuil pracują nad grą XIII: Lost Identity opartą na popularnych komiksach autorstwa Jeana Van Hamme. Na daną chwilę studio nie ujawniło żadnych szczegółów na temat tego jak miałaby wyglądać fabuła przygodówki. Opublikowano natomiast garść obrazków, z których wynika, że produkcja zachowa swój unikatowy klimat znany z komiksów, a graczy czeka wiele logicznych łamigłówek do rozwiązania. Premiera na PC, Mac oraz systemy operacyjne iOS została zaplanowana jeszcze na ten rok.

Wcześniej XIII zadebiutował na komputerach osobistych w postaci shootera o tym samym tytule i cieszył się sporym zainteresowaniem. Zarówno gra jak i komiks prezentowały przygody tajemniczego mężczyzny cierpiącego na zanik pamięci będącego efektem postrzału w głowę. Kompletną galerię obrazków z nadchodzącej przygodówki można obejrzeć na naszej stronie pod
tym adresem.