Haunted i The Lost Chronicles of Zerzura w planie wydawniczym Lace Mamba Global
Dodane przez Przemo dnia 15.09.2011 21:43
Firma Lace Mamba Global wykazuje w ostatnich tygodniach niezwykłe zainteresowanie dystrybucją gier przygodowych. Ich bogaty plan wydawniczy powiększył się właśnie o dwie kolejne przygódówki - upiorną komedię Haunted oraz następną produkcję twórców dwóch ostatnich części Black Mirror pt. The Lost Chronicles od Zerzura. Firma zadba o to, aby obie gry trafiły w angielskiej wersji językowej do sklepów na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Skandynawii oraz krajach Beneluksu.

Haunted to kolejna po Ankh oraz Jack Keane gra przygodowa twórców z niemieckiego studia Deck 13. W odróżnieniu od poprzednich produkcji, ta cechuje się nieco mroczniejszą fabułą. Poznamy historię młodej dziewczynki Marry, która nie zważając na różne niebezpieczeństwa będzie próbowała dowiedzieć się, co takiego stało z jej zaginioną przed wielu laty siostrą. Dziewczynka posiada dar komunikowania się ze światem zmarłych. Nie jest jednak świadoma, że jej odkrycia dotyczące własnej przeszłości spowodują poważne kłopoty zarówno w świecie duchów jak i w rzeczywistości. Gra trafi do sklepów w IV kwartale bieżącego roku.

The Lost Chronicles of Zerzura jest kolejną propozycją od studia Cranberry Production przenoszącą graczy w rok 1514, do czasów trwania inkwizycji hiszpańskiej. Tym razem będziemy mieli okazję wcielić się w skórę Feodora - młodego wynalazcy, który w swojej dalekiej podróży odwiedzi kilka krain, gdzie pozna panujące tam obyczaje kulturalne. Przygodówka trafi na półki sklepowe na początku przyszłego roku. W naszej galerii znajdziecie cztery screeny opublikowane z okazji tegorocznych targów gamescom.