The Grain of Truth drugim pobocznym projektem Marka Rudowskiego
Dodane przez Przemo dnia 25.06.2011 13:13
Po nieco dłuższym czasie milczenia można było przypuszczać, że Marek Rudowski - rysownik i autor komiksów (Dom Żałoby, Piątek 13) tymczasowo zawiesił prace nad swoją darmową grą przygodową The Trader of Stories. Jak się okazuje, czas ten nie poszedł na marne, a twórca ogłosił wczoraj, że pracuje nad drugim pobocznym projektem zatytułowanym The Grain of Truth.

The Trader of Stories (Handlarka Opowieści), to niezależna gra przygodowa 2D z ręcznie rysowaną grafiką, w której poznajemy historię pewnej młodej dziewczyny o imieniu Myostis. Kobieta cierpi na zanik pamięci, więc aby ją odzyskać podróżuje po różnych częściach świata i wysłuchuje opowieści z nadzieją, że któraś dotyczy właśnie jej przeszłości. Gra znajduje się w produkcji od ponad dwóch lat i jak na razie została ukończona w niewielkim procencie.

Marek Rudowski w międzyczasie zawarł współpracę ze studiem Pastel Games, a jej efektem była niewielka gra flashowa The Bell’s Heart, w której czołową rolę odgrywała Myostis. Teraz twórca wraz z bratem rozpoczął prace nad The Grain of Thruth z wymienioną wyżej bohaterką. W tej chwili projekt został ukończony w 24%-ach. Na blogu gry dostępne są dwa pierwszy screenshoty. Zachęcamy do częstego odwiedzania i śledzenia postępów w produkcji.