Gry komputerowe rozwijają! (informacja prasowa)
Dodane przez crouschynca dnia 16.05.2011 17:13
Gry komputerowe dostarczają rozrywki, zabawy, odprężenia. Gry komputerowe uczą i rozwijają, wspierają rozwój – zarówno fizyczny jak i umysłowy. Dzięki grom rozwijamy kreatywność, twórcze myślenie, inteligencję. Mamy na to twarde dowody!

Z ogromną przyjemnością przypominamy, iż zbliżająca się wielkimi krokami wielka premiera gry THE TINY BANG STORY odbędzie się pod patronatem MENSA POLSKA! Czytaj więcej >>
Treść rozszerzona
Gry komputerowe dostarczają rozrywki, zabawy, odprężenia. Gry komputerowe uczą i rozwijają, wspierają rozwój – zarówno fizyczny jak i umysłowy. Dzięki grom rozwijamy kreatywność, twórcze myślenie, inteligencję. Mamy na to twarde dowody!

Z ogromną przyjemnością przypominamy, iż zbliżająca się wielkimi krokami wielka premiera gry THE TINY BANG STORY odbędzie się pod patronatem MENSA POLSKA!

MENSA jest międzynarodowym stowarzyszeniem zrzeszającym osoby o ilorazie inteligencji (tzw. IQ) kwalifikującym do 2 górnych procent populacji. Ogółem Mensa zrzesza uczestników z ponad 100 krajów na całym świecie i liczy ponad 100 000 członków! Jej polski oddział, MENSA POLSKA, powstał w 1989 roku.

„MENSA POLSKA z przyjemnością zaangażowała się w patronat nad tą oryginalną produkcją multimedialną. Postanowiliśmy w ten sposób wyróżnić i wesprzeć grę, która w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób aktywnie wspiera rozwój umysłowy.”; – powiedział pan Radosław Naremski, Sekretarz MENSA POLSKA.

Patronat MENSY POLSKA dla naszej gry jest nas szczególnie istotny i niezwykle wyróżniający. Jest dowodem, że THE TINY BANG STORY to gra, która wykracza poza granice rozrywki łącząc elementy zabawy i edukacji!

the_tiny_bang_story_okladka


Przypomnijmy, że The Tiny Bang Story to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zachwycili się oryginalnością, pomysłowością i „nowym oddechem” w grach, który zawdzięczamy twórcom Machinarium. Podobnie jak doceniona przez media branżowe i graczy na całym świecie opowieść o małym robocie, tak i The Tiny Bang Story, gra studia Colibri Games to propozycja, która wprowadza „świeże” spojrzenie na rozrywkę oferując niepowtarzalną, wciągająca po uszy historię, pełną świetnych zagadek, łamigłówek i zadań, które przykują do monitorów na długi czas!

Akcja gry rozgrywa się na fikcyjnej planecie Tiny. Kiedy asteroid uderzył w planetę, jej delikatny świat runął w gruzach. Twoim zadaniem jest pomoc mieszkańcom planety Tiny przywrócić utracone piękno ich świata. Przemierzając przez pięć rozdziałów osadzonych w klasycznym środowisku point & click, będziesz rozwiązywał wiele zagadek i naprawiał pomysłowe oraz oryginalne maszyny.

Liczne łamigłówki, przepiękna, ręcznie rysowana grafika i niesamowita, klimatyczna ścieżka dźwiękowa to niewątpliwe atuty tej gry, która wzorem Machinarium rewolucjonizuje rynek gier przygodowych!

Najważniejsze cechy:

* fantastyczna przygoda w stylu gry Machinarium
* 5 rozdziałów wymagających wykorzystania intelektu
* gra zawiera liczne zagadki i łamigłówki
* rewelacyjna, ręcznie rysowana oprawa graficzna
* przepiękna, budująca nastój w grze muzyka
* polska wersja językowa!

Patronat nad grą objęli:

* Adventure Zone - serwis o grach przygodowych
* iMAGAZINE - największy polski magazyn o produktach marki Apple
* Mensa Polska - polski oddział MENSA, międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego osoby o wybitnie wysokim ilorazie inteligencji (IQ)
* Radio WAWA - jedyna stacja w Polsce grająca wyłącznie polską muzykę

the_tiny_bang_story_patronaty


Tiny Bang Story ukaże się w polskiej wersji językowej w bardzo atrakcyjnej cenie 49,90 PLN. Grą będzie dostępna na platformy PC oraz MAC. Szczegóły wydania zostaną ogłoszone już wkrótce.

Więcej informacji: The Tiny Bang Story

the_tiny_bang_story_screens


Źródło: Informacja prasowa