Czego możemy spodziewać się w nowej grze o Sherlocku Holmesie?
Dodane przez Przemo dnia 15.04.2011 16:43
Ukraińskie studio Frogwares pracuje w własnym zaciszu nad kolejną grą przygodową opowiadającą o przygodach najpopularniejszego detektywa na świecie - Sherlocka Holmesa. Co jakiś czas syci fanów garstką informacji, bądź kilkoma grafikami z gry. Tym razem prócz trzech nowych screenów (do obejrzenia w rozszerzeniu newsa) dostaliśmy wreszcie porządną dawkę konkretów na temat fabuły tej gorąco oczekiwanej przygodówki.

Tak więc, gracz będzie miał okazję wcielania w detektywa Holmesa, którego kariera została ostatnimi czasy poważnie zachwiana. Otóż sławny tropiciel został oskarżony o popełnienie przestępstwa, w tym kradzieży oraz oszustwa. Nie może dowieść własnej niewinności, więc szybko traci zaufanie w oczach mieszkańców Londynu. Po ucieczce ze Scotland Yardu, nawet jego najlepszy przyjaciel Watson ma pewne wątpliwości co do niewinności Holmesa. Jak daleko posunie się detektyw, aby przywrócić sobie dawny blask i sławę? Czytaj więcej >>
Treść rozszerzona
Ukraińskie studio Frogwares pracuje w własnym zaciszu nad kolejną grą przygodową opowiadającą o przygodach najpopularniejszego detektywa na świecie - Sherlocka Holmesa. Co jakiś czas syci fanów garstką informacji, bądź kilkoma grafikami z gry. Tym razem prócz trzech nowych screenów dostaliśmy wreszcie porządną dawkę konkretów na temat fabuły tej gorąco oczekiwanej przygodówki.

Tak więc, gracz będzie miał okazję wcielania w detektywa Holmesa, którego kariera została ostatnimi czasy poważnie zachwiana. Otóż sławny tropiciel został oskarżony o popełnienie przestępstwa, w tym kradzieży oraz oszustwa. Nie może dowieść własnej niewinności, więc szybko traci zaufanie w oczach mieszkańców Londynu. Po ucieczce ze Scotland Yardu, nawet jego najlepszy przyjaciel Watson ma pewne wątpliwości co do niewinności Holmesa. Jak daleko posunie się detektyw, aby przywrócić sobie dawny blask i sławę?

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock Holmes pojawi się na rynku pod koniec bieżącego roku i stanowi pierwszą przygodówkę z tej serii, która tworzona jest głównie z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Z tej okazji, twórcy do produkcji użyli specjalnego silnika graficznego, dzięki któremu możliwe będzie wyświetlenie złożonych scen oraz wysokiej rozdzielczości tekstur. Ambicje są duże, a finalny produkt - zdaniem twórców - ma poważnie podnieść poprzeczkę dla konsolowych gier przygodowych. Przekonają się o tym również posiadacze PC, gdyż gra zostanie wydana równocześnie na wszystkie trzy platformy. Przepiękne środowisko gracze będą mogli podziwiać zza placów głównego bohatera, a w rozwiązanie rozmaitych zagadek będą musieli włożyć wszystkie swoje umiejętności. Gracz sam będzie musiał przeprowadzić dokładne śledztwo i zadecydować na które poszlaki należy zwrócić uwagę, a które zignorować.