Benoît Sokal o Syberii III i innych projektach
Dodane przez crouschynca dnia 10.02.2011 02:15
Francuski serwis Planète Aventure opublikował relację z wywiadu z Benoîtem Sokalem, twórcą kultowej Syberii. Oczywiście w trakcie rozmowy została poruszona kwestia długo oczekiwanej trzeciej części przygód Kate Walker. Niestety nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Według ostatnich doniesień, Syberia 3 powinna ukazać się na początku 2012 roku. Na dzień dzisiejszy termin ten nie jest aktualny, ponieważ w rzeczywistości nie rozpoczęto prac nawet nad scenariuszem.

Firma Anuman Interactive, która aktualnie posiada prawa do Syberii, chciałaby kontynuować serię. Sam Sokal również jest skłonny zaangażować się w ten projekt. Nie chce on się jednak opierać na technologiach wykorzystanych w poprzednich częściach ze względu na ich przestarzałość, co według niego wiąże się z ryzykiem komercyjnej porażki. Woli postawić na grafikę 3D, taką jak np. w grze Assassin's Creed. Niestety wymaga to dużych nakładów finansowych, a to, na chwilę obecną, nie jest możliwe.

Jeżeli chodzi o inne projekty Sokala, twórca Syberii planował zająć się przygodówką z Jackiem Normem, którego mieliśmy okazję poznać w grze Sinking Island. Niestety projekt został porzucony. To samo spotkało "symulator ptaka", przeznaczony na komputery PC. Jednakże pomysł ten częściowo wykorzystano w komiksie pt. Kraa. Natomiast nie został do końca przesądzony los gry przygodowej Aquarica. Więcej szczegółów (w tym garść informacji na temat powstawania Amerzone, jednej z pierwszych produkcji Sokala) znajdziecie pod tym adresem.