Już wkrótce premiera Jolly Rover (informacja prasowa)
Dodane przez Przemo dnia 26.01.2011 02:21
Znakomita, klasyczna gra przygodowa, osadzona w świecie piratów, z rysunkową grafiką oraz humorem w stylu kultowego Monkey Island!

Mamy zaszczyt poinformować o nadchodzącej premierze gry Jolly Rover - znakomitej, klasycznej przygodówki typu „point and click”, osadzonej w świecie piratów, z rysunkową grafiką i z dużą dawką specyficznego poczucia humoru w stylu kultowego Monkey Island! Czytaj dalej >>
Treść rozszerzona
Znakomita, klasyczna gra przygodowa, osadzona w świecie piratów, z rysunkową grafiką oraz humorem w stylu kultowego Monkey Island!Mamy zaszczyt poinformować o nadchodzącej premierze gry Jolly Rover - znakomitej, klasycznej przygodówki typu „point and click”, osadzonej w świecie piratów, z rysunkową grafiką i z dużą dawką specyficznego poczucia humoru w stylu kultowego Monkey Island!

Jeżeli masz już dosyć masowych produkcji pozbawionych specyficznego klimatu oraz wyrafinowego poczucia humoru i tęsknisz za klasycznymi przygodówkami w stylu legendarnej gry Monkey Island – Jolly Rover jest dla Ciebie!

Gra Jolly Rover otrzymała niezwykle cenną, najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży elektronicznej rozrywki w Australii – tzw. Freeplay Award w kategorii najlepszej gry! Podczas corocznej gali na Festiwalu Freeplay Independent Games gra znalazła się także w zaszczytnym gronie finalistów w kategorii Najlepsze Audio w Grach Komputerowych! Nagrody Freeplay przyznawane są najbardziej kreatywnym, pomysłowym i odkrywczym produkcjom z dziedziny gier komputerowych – tym bardziej cenna jest główna nagroda, którą poszczycić się może ta wybitna produkcja!

Jolly Rover zbiera wysokie oceny i pochlebne recenzje w największych światowych serwisach i magazynach poświęconych grom przygodowym! Średnia ocen w serwisie Gamerankings.com wynosi 78,15%!

Za produkcję Jolly Rover odpowiada studio Brawsome, którego członkowie znani są z prac przy grach takich jak Emerald City Confidential oraz Avenue Flo.

Premiera gry odbędzie się 2 lutego br. Jolly Rover ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej, w serii The Adventure Collection, największej serii gier przygodowych w Polsce, w atrakcyjnej cenie 59,90 PLN.

Opis gry:
Akcja Jolly Rover rozgrywa się w złotej epoce piratów. Bohaterem gry jest zawadiacki pies Gaius James Rover, syn słynnego klauna Jolly Rovera, który zmarł od uderzenia w krocze podczas wystrzału z cyrkowej armaty.
Po tragicznej, choć należy przyznać nieco komicznej śmierci ojca, młody Gaius zostaje przygarnięty przez swojego wuja - bogatego plantatora na małej wyspie Karaibów. Ćwicząc szczególnie trudne elementy żonglerki, przypadkowo powoduje skażenie baryłki rumu tytoniem, tworząc silnie uzależniający trunek, który stał się najbardziej cenionym i pożądanym produktem na Karaibach. Na cześć ojca Gaius nazwał go "Jolly Rover".
Zapotrzebowanie na „Jolly Rover” jest ogromne, co wuj szybko wykorzystuje tworząc prężnie działający i dochodowy interes. Jednak marzeniem Gaiusa jest założenie własnego cyrku i tym samym pójście w ślady ojca. Podczas nieobecności wuja nadarza mu się wyjątkowa okazja. Gubernator Guy DeSliver składa zamówienie na dużą ilość baryłek „Jollyego Rovera” i oferuje zapłatę z góry. Nasz bohater uznaje, że los dał mu w prezencie możliwość szybkiego zgromadzenia funduszy potrzebnych do rozpoczęcia działalności cyrkowej. Wszystkie swoje oszczędności wydaje na wyczarterowanie statku i zapełnienie go załogą.
Tak zaczyna się przygoda, która przegoni go po okolicznych morzach, pokrytych dżunglą wyspach oraz pełnych skarbów jaskiniach. Na drodze do celu staną mu piraci, rzezimieszki, kapłani voodoo oraz chroniczny brak gotówki.

Patronat medialny nad grą JOLLY ROVER objęły poniższe media:
Adventure Zone – serwis o grach przygodowych
Gejm.net – serwis o grach komputerowych
Komputer Świat Gry – magazyn o grach komputerowych
Parenting.pl – serwis dla rodzicówNajważniejsze cechy:

• ponad 60 przepięknych scen do eksploracji
• 25 barwnych, w pełni animowanych i obdarzonych głosem postaci
• klasyczna przygodówka typu „point and click” z prostym interfejsem „one-click”
• w pełni zintegrowany system podpowiedzi i śledzenia zadań
• dodatkowe materiały do odblokowania, takie jak dziennik kapitański, „artworki”, dodatkowe ścieżki dźwiękowe czy komentarze twórców gry
• pełna polska wersja językowa!

Zapraszamy do naszego sklepu www.exerion.pl
Więcej informacji: Jolly Rover PL