Szczegóły na temat gry Jurassic Park
Dodane przez crouschynca dnia 11.01.2011 19:30
Ostatnio pojawiła się garść informacji dotyczących nowej produkcji od Telltale Games - Jurassic Park na podstawie kinowego przeboju o tym samym tytule. Według doniesień magazynu Game Informer, akcja gry rozgrywać się będzie w trakcie, a także po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części filmu. Póki co nie ujawniono w kogo przyjdzie nam się wcielić, ale w czasie zabawy powinniśmy spotkać kilka postaci znanych z kinowego pierwowzoru.

Jeśli chodzi o mechanizmy rozgrywki, będzie to nadal przygodówka, lecz bardziej nastawiona na akcję w przeciwieństwie do poprzednich tytułów od Telltale. Twórcy jako źródło inspiracji podają Heavy Rain, z którego zapożyczone zostanie podejmowanie decyzji mających wpływ na przebieg fabuły. System ten nie będzie jednak aż tak rozbudowany jak w dziele studia Quantic Dream. Możliwe, że w grze wystąpią również sekwencje QTE (Quick Time Events).

Na razie nie jest znana dokładna data premiery komputerowego Parku Jurajskiego. Wiadomo tylko, że pierwszy z pięciu epizodów ukaże się w tym roku w wersji dla użytkowników PC i MAC.