Dracula 3 już w polskich sklepach
Dodane przez Zebius dnia 09.07.2010 15:02
Niewiele się ostatnio działo na rodzimym rynku gier przygodowych, toteż ucieszyła nas informacja od wydawcy IQ Publishing, że w dniu dzisiejszym zadebiutowała w polskich sklepach przygodówka Dracula 3 (oryginalny tytuł: Dracula 3 - The Path of the Dragon). Grę stworzyła firma Kheops Studio, a jej światowa premiera miała miejsce w kwietniu 2008r.Dracula 3 to kolejna pozycja w wyróżnionej przez nas tytułem Zjawisko Roku 2009 serii The Adventure Collection. Sugerowana cena detaliczna gry wynosi 59.90zł (choć można ją dostać taniej w sklepach wysyłkowych).

W trzeciej odsłonie serii Dracula rozstajemy się z Jonathanem Harperem i przywdziewamy biskupi ornat...
Treść rozszerzona
Niewiele się ostatnio działo na polskim rynku gier przygodowych, toteż ucieszyła nas informacja od wydawcy IQ Publishing, że w dniu dzisiejszym zadebiutowała w polskich sklepach przygodówka Dracula 3 (oryginalny tytuł: Dracula 3 - The Path of the Dragon). Grę stworzyła firma Kheops Studio, a jej światowa premiera miała miejsce w kwietniu 2008r.Dracula 3 to kolejna pozycja w wyróżnionej przez nas tytułem Zjawisko Roku 2009 serii The Adventure Collection. Sugerowana cena detaliczna gry wynosi 59.90zł (choć można ją dostać taniej w sklepach wysyłkowych).

Opis produktu:

W trzeciej odsłonie serii Dracula rozstajemy się z Jonathanem Harperem i przywdziewamy biskupi ornat, tym razem będziemy prowadzić rozgrywkę jako duchowny Arno Moriani, wyspecjalizowany „advocatus diaboli”.

Zadaniem adwokata diabła jest podważanie domniemanej świętości osób, wobec których Kościół wszczął postępowanie kanonizacyjne. Badanym „obiektem” jest mająca zostać przyszłą świętą mieszkanka Transylwanii, której ciało pokryte jest ukłuciami – czyżby stygmatami?

Jednak w cieniu ruin zamku należącego niegdyś do Vlada Plovnika nic nie jest oczywiste … Choć jak twierdzi Kościół, wampiry nie istnieją, to na pewno Transylwania może stanowić wyjątek, wszędzie tu czuć oddech Drakuli.

Przeprowadź śledztwo, próbując odrzucić strach oraz mętność poszlak, czas biegnie …
Najważniejsze cechy:

* nowa odsłona znakomitej serii gier
* wciągająca przygoda typu point & click
* akcja z perspektywy pierwszej osoby
* intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła
* niezwykłe zagadki, świadkowie, zwroty akcji
* muzyka – budująca nastrój tajemniczości
* polska wersja językowa (napisy)!Nasz serwis objął patronat medialny nad tym tytułem, znajdziecie u nas zarówno recenzję jak i poradnik do gry.Zaglądając w plan wydawniczy IQP zauważyłem, że lekkiej obsuwie uległa premiera Simon the Sorcerer 5, aktualnie jest ona planowana na 13 lipca.