Snakes of Avalon, czyli jak to jest być alkoholikiem?
Dodane przez Przemo dnia 03.06.2010 16:38
Już niedługo fani amatorskich produkcji będą mogli zagrać w najbardziej nietypową i pokręconą fabularnie przygodówkę, jaka powstała w ciągu ostatnich kilku lat. Wcielimy się bowiem w rolę zdegenerowanego alkoholika, który większość swojego życia spędził na testowaniu trunków w pobliskich barach. Intrygujące?

Pomysłodawcą i osobą odpowiedzialną za scenariusz jest Igor "Ascovel" Hardy, który prowadzi własny blog A Hardy Developer's Journal. Poprosiłem go o krótkie streszczenie fabuły: Snakes of Avalon (Węże Avalonu) jest surrealistyczną opowieścią o bywalcu tanich barów - wiecznie nietrzeźwym Jacku, który podsłuchuje w jednym z tego typu lokali rozmowę dwóch osób, planujących okropne morderstwo. Jack postanawia powstrzymać diaboliczną parę, ale nie będzie to łatwe. Szczególnie, że musiałby przezwyciężyć swoje alkoholowe uzależnienie, pogardę i lekceważenie otoczenia, jak i nauczyć się odróżniać rzeczywistość od halucynacji.

Oprócz mnie w skład teamu wchodzą: Alex van der Wijst, który ma na koncie już kilka świetnych niezależnych przygodówek (Winter Rose, Charlie Foxtrot, Besieged), oraz Thomas Regin, twórca muzyki do znanych komercyjnych gier z serii Blackwell i Emerald City Confidential. Gra jest na ukończeniu i będzie niedługo dostępna. Za darmo!


Snakes of Avalon będzie oferować wiele atrakcji, m.in. halucynacje, morderstwa, możliwość gry wyniszczonym fizycznie, zataczającym się alkoholikiem, a także stylowy soundtrack stworzony przez profesjonalistę. Gra pojawi się najpierw w angielskiej wersji językowej, ale planowane jest również tłumaczenie na polski. Kilka screenów z gry możecie obejrzeć w naszej galerii. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.