Puzzle Agent nowym projektem twórców Tales of Monkey Island
Dodane przez Przemo dnia 04.05.2010 12:40
Telltale Games odpowiedzialne za Sama & Maxa oraz Tales of Monkey Island pracuje nad nową przygodówką, w której gracze poznają historię agenta Nelsona Tethersa. Zostaniemy wysłani do niewielkiego miasteczka o nazwie Scoggins mieszczącego się w Minnesocie. W mieście dochodzi do dziwnych wydarzeń, a naszym zadaniem będzie odkrycie prawdy poprzez rozwiązywanie skomplikowanych zagadek logicznych, podobnych do tych z gry Professor Layton (tylko na konsolę NDS) oraz rozmowę z tamtejszą ludnością.

Jedyną cechą odróżniającą Puzzle Agent od poprzednich produkcji Telltale jest silnik graficzny, który został stworzony przez byłego pracownika firmy - Grahama Annable'a. W grze ciekawie rozwiązany zostanie też system podpowiedzi. Głównemu bohaterowi poprzez żucie gumy wzrośnie liczba szarych komórek, więc w razie problemów będziemy mogli skorzystać z pomocy. Paczki z gumą będą porozrzucane po lokacjach, w dosyć widocznych miejscach.

Firma planuje wydać jeden epizod gry, a jeśli ten będzie cieszył się sporą popularnością, wtedy powstanie cały sezon. Przygodówka będzie dostępna dla posiadaczy PC, Mac, iPod, iPAD oraz konsoli Wii. Więcej informacji ma pojawić się wkrótce na oficjalnej stronie. Natomiast, w serwisie GameSpot obejrzycie krótką animację z gry.

Edit: Uaktualniono oficjalną stronę gry. Znajdziemy tam video prezentację przygodówki, trochę screenshotów i jeden utwór muzyczny do pobrania. Premiera pierwszego epizodu odbędzie się w czerwcu, jednak już teraz można go zamówić w przedsprzedaży za połowę ceny - 9,95$.