Syberia 3, Dracula 4 oraz przygodówki na iPada jeszcze w tym roku
Dodane przez Przemo dnia 12.04.2010 10:21
W ubiegłym roku pojawiły się informacje dotyczące przejęcia studia Microids przez firmę Anuman Interactive, które to miało się zająć dalszą przyszłością francuskiego przedsiębiorcy i przywrócić mu dawny blask. Po kilku miesiącach ciszy, prezes firmy AI - Stéphane Longeard ogłosił plan strategiczny, który składa się głównie z produkcji gier przygodowych na aż dziewięć platform.

Najważniejszą informacją jest powstanie kontynuacji kluczowych tytułów Microids, a mowa oczywiście o zapowiadanej już Syberii 3 oraz nowych gier z serii Dracula czy Egypt. Co ciekawe, według zapewnień prace nad kolejnymi przygodami Kate Walker są bardzo zaawansowane, a wszystkie tytuły powinny pojawić się na rynku jeszcze przed końcem tego roku. Niestety, żadne konkretne terminy nie padły.

Firma Anuman Interactive w dużej mierze zamierza skupić się na wydawaniu gier przygodowych na różne platformy sprzętowe. Już w kwietniu przewidziana została premiera Dracula: The Path of the Dragon (part 1) na urządzenia iPhone oraz iPod Touch, niebawem mają trafić na nie również Egypt oraz Nostradamus. Kolejnym krokiem jest IPad, czyli nowy produkt firmy Apple. Na to urządzenie zaplanowane zostały konwersje pierwszej części Return to Mysterious Island (premiera 1 maja) oraz Post Mortem. Nie pominięte będą także systemy XBox Live, PlayStation Network, Facebook i produkty stworzone specjalnie do uruchomienia na przeglądarkach internetowych.

Dużo świeżych informacji i materiałów graficznych można znaleźć w serwisach Twitter oraz FaceBook, gdzie twórcy posiadają swoje profile.