Angielskie demo The Whispered World
Dodane przez Przemo dnia 10.04.2010 18:54
Na stronie gamershell.com można pobrać angielską wersję demonstracyjną przygodówki The Whispered World (ok. 593 MB), której premiera w Ameryce Północnej zapowiedziana została na 26 kwietnia.

Demo prezentuje pierwszy etap gry, w którym poznajemy sympatycznego bohatera Sadwicka, będącego młodym clownem podróżującym po różnych krainach wraz ze swoją cyrkową rodziną. Spokój bohatera burzy senna wizja, w której tajemnicza istota opowiada o zbliżającej się zagładzie. Sadwick postanawia opuścić bliskich i wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż na koniec znanego mu świata. W wędrówce towarzyszyć mu będzie mały robaczek o imieniu Spot.

The Whispered World to gra przygodowa utrzymana w klasycznym stylu. Niewątpliwie największą zaletą produkcji jest przepiękna, ręcznie rysowana grafika 2D. Przygodówka zadebiutowała na rynku niemieckim w sierpniu ubiegłego roku i od tej pory otrzymała wiele pozytywnych opinii. Średnia ocen nie schodzi poniżej 85%. Mimo tego, żaden z polskich dystrybutorów nie zainteresował się wydaniem gry w naszym kraju.