Weź udział w konkursie i dostań się na listę twórców gry Simon the Sorcerer 5
Dodane przez Przemo dnia 08.03.2010 10:00
Od kilku dni na stronie trwa konkurs dotyczący gry Machinarium, ale wcale nie oznacza to koniec atrakcji na ten tydzień. Okazja jest niecodzienna i dotyczy piątej części przygód charyzmatycznego czarodzieja Simona. Jest to w pewnym sensie excluzive dla Was od Adventure Zone. Wspólnie z firmą IQ Publishing - wydawcą gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? organizujemy konkurs na tłumaczenie imion bohaterów przygodówki.

IQ Publishing pragnie dać graczom szansę udziału w procesie tworzenia gry. Jak wiemy świat Simon the Sorcerer wypełniony jest różnymi, barwnymi postaciami. Z biegiem wydawania kolejnych części Simona w Polsce, imiona tych postaci były tłumaczone na różny sposób. Chodzi o to, aby te imiona ujednolicić i sprawić, aby odpowiadały jak najlepiej pierwowzorowi. Tutaj rozpoczyna się Wasze zadanie.

Przeczytaj więcej na temat konkursu >>

Treść rozszerzona
Od kilku dni na stronie trwa konkurs dotyczący gry Machinarium, ale wcale nie oznacza to koniec atrakcji na ten tydzień. Okazja jest niecodzienna i dotyczy piątej części przygód charyzmatycznego czarodzieja Simona. Jest to w pewnym sensie excluzive dla Was od Adventure Zone. Wspólnie z firmą IQ Publishing - wydawcą gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? organizujemy konkurs na tłumaczenie imion bohaterów przygodówki.

IQ Publishing pragnie dać graczom szansę udziału w procesie tworzenia gry. Jak wiemy świat Simon the Sorcerer wypełniony jest różnymi, barwnymi postaciami. Z biegiem wydawania kolejnych części Simona w Polsce, imiona tych postaci były tłumaczone na różny sposób. Chodzi o to, aby te imiona ujednolicić i sprawić, aby odpowiadały jak najlepiej pierwowzorowi. Tutaj rozpoczyna się Wasze zadanie.W specjalnym temacie stworzonym na naszym forum, pod adresem:
http://www.adventure-zone.info/fusion/forum/viewthread.php?thread_id=711&pid=19029

możecie umieszczać własne tłumaczenia imion bohaterów. Najlepsze propozycje będą oczywiście odpowiednio nagrodzone. Przede wszystkim ich pomysły zawarte zostaną w polskiej wersji przygodówki, a imię i nazwisko pomysłodawcy będzie wymienione w creditsach oraz instrukcji do gry. Dodatkowo, osoby te dostaną jeden egzemplarz Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt? (w dniu premiery gry) lub dowolny inny tytuł z serii The Adventure Collection (oczywiście do wyboru).

UWAGA! Dnia 10 marca br., na prośbę IQ Publishing dodajemy jedną postać do listy - Alix - dziewczyna Szymka. Listę uzupełniamy również o charakterystykę postaci, co powinno ułatwić Wam zadanie. Naturalnie Ci z Was, którzy już wzięli udział w konkursie mogą dopisać swoje pomysły na tłumaczenie imienia Alix oraz ew. dodać nowe propozycje do pozostałych imion w odniesieniu do ich charakterystyki.

Lista głównych bohaterów w grze:

Alix - dziewczyna Szymka
Simon - chłopiec czarodziej
Siegfried - młot
Marge - kosmitka
Michael - kosmita
Captain Narrow - kapitan statku, transwestyta
Edward Peach - inżynier, wynalazca
John - strażnik
Stan - harpun
Ionas - guru, uczy wilka różnych mocy
Soil Sergeant - kret
Red Riding Hood - Czerwony Kapturek
Black Pear - statek

Regulamin konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy poza redakcją Adventure Zone.
2. Konkurs trwa równo tydzień, a więc jego koniec zaplanowany jest na 14 marca do północy. Po tym czasie temat zostanie zamknięty.
3. Pieczę nad konkursem sprawuje firma IQ Publishing i to ona będzie decydowała, które propozycje zostaną wykorzystane w tłumaczeniu Simon the Sorcerer 5.
4. Liczy się kolejność nadsyłanych propozycji. Jeżeli jednego dnia ktoś zasugeruje pomysł na nazwę bohatera (i ten pomysł wygra), a powiedzmy po kilku dniach, któryś z innych użytkowników poda ten sam pomysł (np. w wyniku niedopatrzenia) - nagrodę otrzyma pierwsza osoba.
5. Lista ewentualnych zwycięzców zostanie podana kilka dni po zakończeniu konkursu.
6. Przez udział w konkursie użytkownik wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie swoich uwag i pomysłów firmie IQ Publishing w tłumaczeniu gry Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?

Konkurs trwa do 14 marca do północy, więc macie równo tydzień na zgłaszanie własnych typów. Wszystkie propozycje oraz pytania prosimy zamieszczać na forum w odpowiednim wątku. Gorąco zapraszamy do udziału w zabawie.