Wieści z podwórka, czyli co w polskiej sieci piszczy
Dodane przez Przemo dnia 03.12.2009 21:17
Mając już po dziurki w nosie przeglądania zagranicznych stron i bezskutecznego szukania jakiś ciekawych informacji ze świata przygodówek, zacząłem przeszukiwać polską sieć. Efekt był zadowalający, bo znalazłem kilka ciekawych smaczków, które zapewne ucieszą również Was.

Na początek odwiedziłem polskie centrum tłumaczeń, czyli serwis grajpopolsku.pl. Poszczególne grupy pracują nad lokalizacją kolejnych tytułów. ScummPL, który wypuścił niedawno spolszczenie do pierwszej części Monkey Island, obecnie zajmuje się innymi projektami. W niedalekiej przyszłości gracze doczekają się polskich wersji Day of the Tentacle (tłumaczenie ukończone w 80%), Indiana Jones and Fate of Atlantis (5%) i Monkey Island 2 (80%). Trwają także prace na konwersją spolszczenia do The Secret of Monkey Island: Special Edition, a pierwsze efekty możecie obejrzeć pod tym adresem. Z kolei inny sztab tłumaczeniowy - Kochatak Group, poświęca wszystkie wolne chwile na polonizację klasycznego Full Throttle oraz pierwszej części Gabriel Knight. Największą jednak niespodzianką jest lokalizacja przygoódwki Machinarium, której dopuścił się serwis PLProjekt. Jest to dobra okazja do zapoznania się z tą wspaniałą grą, która w polskiej prasie otrzymuje najwyższe noty.

Osoby, które przegapiły numer CD-Action z grą Ceville będą miały okazję naprawić swój błąd. TopWare zdecydował się bowiem wydać przygodówkę ponownie. Gra z polskimi napisami oraz w pudełku DVD będzie dostępna do kupienia od jutra za cenę 33,95 zł. Przy okazji poinformuję o małej obsuwie daty premiery Runaway: Przewrotny Los. Nowy termin to Luty 2010.

Niejaka tetelo prowadzi całkiem sympatyczny blog dotyczący nowej produkcji Jane Jensen, czyli przygodówki Gray Matter. Autorka informuje praktycznie o każdym najmniejszym szczególe, jaki wypłynie z siedziby WizarBox. Ostatnio pojawiły się dwa świeże screeny prezentujące nowe lokacje. Znajdziecie je pod tym adresem.

Premiera Still Life 2 coraz bliżej. Polski wydawca gry, firma IQ Publishing zorganizowała z tej okazji konkurs, w którym do wygrania jest 1 z 15 nagród, składającej się z drugiej części przygód Vic McPherson oraz książki kryminalnej. Więcej szczegółów na www.iqp.pl. Konkurs trwa do jutra, więc nie ma co zwlekać. :)

Na zakończenie mała ciekawostka dotycząca wiekowej już przygodówki Książę i Tchórz. Na naszym forum znalazło się kilka screenów, które zostały wycięte z finalnej wersji gry. Niby nic wielkiego, a jednak cieszy. :)