Zagraj za darmo w Casebook Episode 0!
Dodane przez Zebius dnia 15.04.2009 21:13
Casebook to nowa seria gier detektywistycznych, mało znana u nas, jako że dostępna jest tylko on-line. Jej producentem jest nowozelandzkie studio Areo, a najbardziej charakterystyczną cechą tych gier jest obecność sekwencji FMV z udziałem prawdziwych aktorów. Do tej pory ukazały się dwa komercyjne epizody - w ubiegłym roku Episode I - Kidnapped, natomiast w bieżącym roku Episode II - The Watcher. Trzecia część jest w produkcji, ale jako że seria nie miała jeszcze swego dema, firma Areo stworzyła i udostępniła za darmo Episode 0 - The Missing Urn, będący...
Treść rozszerzona
Casebook to nowa seria gier detektywistycznych, mało znana u nas, jako że dostępna jest tylko on-line. Jej producentem jest nowozelandzkie studio Areo, a najbardziej charakterystyczną cechą tych gier jest obecność sekwencji FMV z udziałem prawdziwych aktorów. Do tej pory ukazały się dwa komercyjne epizody - w ubiegłym roku Episode I - Kidnapped, natomiast w bieżącym roku Episode II - The Watcher. Trzecia część jest w produkcji, ale jako że seria nie miała jeszcze swego dema, firma Areo stworzyła i udostępniła za darmo Episode 0 - The Missing Urn, będący prequelem poprzednich odcinków i niejako rozgrzewką przed właściwą rozgrywką, mającą miejsce w epizodach komercyjnych.

Episode 0 zapewnia około godzinę zabawy i jest oczywiście mniej rozbudowany od swoich poprzedników, ale mimo to zawiera kompletne (choć mniejszej wagi) śledztwo i wymaga od gracza badania fotorealistycznego środowiska przy wykorzystaniu swojej spostrzegawczości i żyłki detektywistycznej. W epizodzie tym zajmiemy się sprawą zaginionej urny z prochami męża Maggie - ciotki detektywa Jamesa Burtona. Ciotka twierdzi, że przeszukała cały dom, oprócz zagraconej piwnicy i to właśnie to miejsce będzie głównym terenem naszych poszukiwań. Śledztwo, które prowadzimy ujawnia, że więcej przedmiotów tajemniczo zniknęło z domu, w tym rzeczy należące do pozostałych jego mieszkańców - siostry i szwagra Maggie. Zadaniem detektywa Burtona i jego milczącego partnera (czyli gracza) będzie rozwikłanie, kto za tym wszystkim stoi. W trakcie dochodzenia będziemy robić mnóstwo zdjęć, poszukiwać odcisków palców, analizować próbki DNA czy przepytywać domowników.

Episode 0 zajmuje około 247 MB, a ściągniecie go ze strony producenta. Tam też obejrzycie trailery i bogate galerie. Cena pierwszego epizodu wynosi 10$, a drugiego -15$. Gry są w języku angielskim z możliwością włączenia napisów.