Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Machinarium - końcowa gierka

Dodane przez jackowsky dnia 31.03.2010 21:42
#1

Podłączyłem się do robota z wielką głową, mam do przejścia pewną strzelankę i nie potrafię tego zrobić. Próbowałem już parokrotnie, bez efektu. Ta zręcznościówka jest ponad moje siły. Może jestem jakimś zręcznościowym analfabetą, jakąś łamagą, jakimś pokurczem albo czymś w tym rodzaju. Ręka mnie boli od jeżdżenia myszką. Parę razy zostało mi trzech do pokonania, ale poległem. Wrrrr. Kto wymyślił takie sterowanie?! Chłopek łazi za kursorem, przecież to chore. Ma ktoś jakieś rady?

Edytowane przez Kami dnia 14.07.2010 23:56

Dodane przez Evillady dnia 31.03.2010 23:36
#2

Hm wiesz co, zdziwiłam się trochę Wink2 Moja koordynacja ruchowa, gracja i refleks jest wręcz legendarna. Ostatnio sprawiłam radość całej rzeszy ludzi w kinie po tym, jak chwilę po zakupie orzeszków chwyciłam je w moje zgrabne dłonie tak zręcznie, że... rozsypały się pięęęęęęknąąąąą fontanną po całym holu Lol2 Tak więc do tej pory mi się wydawało, że nikt nie jest bardziej beznadziejny we wszelkich grach zręcznościowych niż ja, a tu taka niespodzianka! Podnosisz mnie na duchu Wink2

Do meritum. Ja nie wchodziłam tam, gdzie było więcej niż 3 na raz. Potem, jak mi tylko takie skupiska zostały, to wywabiałam jednego za drugim i wykańczałam ich po kolei. Poza tym w sytuacjach krytycznych starałam się ich po prostu wymijać i unikać pocisków. Prawdę mówiąc mnie się udało za pierwszym razem i największy problem, to miałam ze znalezieniem ich wszystkich i odkryciem ścieżek w tym labiryncie. Jak dalej nie dasz rady, daj znać. Skombinujemy jakiegoś save'a po tym etapie Wink2

Dodane przez jackowsky dnia 01.04.2010 07:38
#3

Cieszę się, że moja dupowatość mogła kogoś podnieść na duchu. Wink2
Co do problemu. Nie udało mi się nadal tego przejść. Zakwasy mi się porobiły od tego machania myszką. Podchodzę powolutku do krawędzi ekranu, przechodzę do innej planszy, lokacja się zmienia, kursor zostaje w miejscu, w którym był (czyli po drugiej stronie nowej planszy), chłopek zapier... tzn. biegnie w stronę kursora, ja macham myszką, żeby uniknąć wrogich chłopków i buuum - leżę.
Może to rzeczywiście problem techniczny (jak ktoś mi zasugerował na innym forum) i chłopek jakoś inaczej reaguje na ruchy myszką. Nie wiem. Gra w tej minigierce jakoś dziwnie się przycina.
Save z tego miejsca przydałby się zanim wyrzucę komputer przez okno, ale nie wiem czy to będzie możliwe. Pomimo starań nie zlokalizowałem miejsca, w którym gra trzyma zapisane stany.

Dodane przez Evillady dnia 01.04.2010 10:16
#4

Wiesz co z tego, co piszesz to mi zdecydowanie wygląda na problem techniczny, a konretnie gra w tym miejscu zachowuje Ci się tak, jakbyś miał za szybki sprzęt. Spróbowałeś spowolnić procka, np. przy pomocy CPUKill? Powinno pomóc moim zdaniem i wówczas przejście tego etapu powinno być możliwe. Rozejrzę się za tym savem tymaczem.

Dodane przez jackowsky dnia 26.08.2010 21:54
#5

Dzisiaj spróbowałem po raz kolejny podejść do zręcznościówki w głowie robota. Wyłączyłem to sprzętowe przyspieszenie. I nic. Nadal nie potrafię przejść tego cholernego labiryntu. Mam save tuż przed. Mogę go podesłać komuś kto wyręczył by mnie z tego koszmaru. Proszę... <robi oczy basseta> :)

Dodane przez Kami dnia 26.08.2010 22:08
#6

Ja też miałam z tym straszny problem. Potem pamiętam, usiadłam następnego dnia (poprzedniego miałam chyba ze trzydzieści podejść, aż stwierdziłam, że tego nie przejdę i gry nie skończę), uruchomiłam gierkę i o dziwo - przeszłam za pierwszym razem.

Mogę powiedzieć tyle - ustawiaj się w linii do nich, strzelaj i uciekaj w bok. To był najlepszy sposób, bo oni zbyt szybko kierunku nie zmieniają.

Dodane przez jackowsky dnia 26.08.2010 23:01
#7

Nie, nie ruszę się. Tu będę siedział...

Proszę, nie każcie mi ponownie próbować...

Dodane przez Kami dnia 27.08.2010 12:09
#8

Dawaj, dawaj. Grin Będziesz miał niezłą satysfakcję jak w końcu to przejdziesz... po prawie pięciu miesiącach. Wink2

Dodane przez jackowsky dnia 27.08.2010 13:46
#9

Pięć miesięcy?! Ale ten czas zasuwa...

Dodane przez Kami dnia 27.08.2010 16:06
#10

To przeszedłeś już? Lol

Dodane przez jackowsky dnia 27.08.2010 18:34
#11

Nie, nie ukończyłem. Po prostu za chwilę wywalę grę z komputera i wejdzie na listę gier nieskończonych z przyczyn niezależnych Wink2 Trudno.

Dodane przez kassiopestka dnia 29.08.2010 11:32
#12

Wyslij mi tego save`a na gmaila (adres oczywisty Pfft). Te minigierke przeszlam z 5x, bo opisywalam do poradnika.
Ewentualnie, jesli to nie jest jakis blad techniczny u ciebie, to sprobuj tak:

"Najpierw musisz szybciutko przejść do klucza, który otwiera "pomieszczenie" z bronią. Potem wraz z tym kluczem wrócić tą samą trasą i dostać się do owego pomieszczenia. Do tego momentu nie możesz nic zrobić wirusom, pozostaje Ci błyskawicznie się przemieszczać, unikając z nimi kontaktu. Po zdobyciu broni możesz do nich strzelać (LPM), najlepiej wręcz lokując się na nich."

Tu masz duza (powieksza sie) plansze z lokalizacja tych wszystkich "gadzin":
http://gry.wp.pl/...61,13.html

A jesli faktycznie nie chce ci sie z tym meczyc, wysylaj save`a - chetnie sie zrewanzuje. Pamietasz? Poratowales mnie pare lat temu w Runaway 2, bo mi sie gra wieszala na nurkowaniu. Wink2

Edytowane przez kassiopestka dnia 29.08.2010 11:33

Dodane przez jackowsky dnia 29.08.2010 13:10
#13

Dziękuję, ale już nie aktulane. Tę koszmarną mjnigierkę przeszedł za mnie Deepdelver aka aegnor.

Dodane przez Haushinka_Manson dnia 04.09.2013 20:42
#14

Witam! Ja nawet nie czytałam powyższych komentarzy bo nie chcę sobie zaspoilerować gry ; ) ale mam inny problem, otóż grałam sobie spokojnie, doszłam do momentu kiedy uroczy robocik wyszedł z szklarni z osobliwą roślinnością i irytującymi łamigłówkami, doszedł do mundurowego z dzidzią ma rękach który domagał się baterii. Zapisałam grę, wyszłam z gry. Następnego dnia odpalam grę i... save zniknął! Nie mam siły zaczynać gry od początku bo dostanę apopleksji, ratunku! Dodam że zapisywałam grę wiele razy i zawsze działało, a teraz zniknęły wszystkie zapisy :C czysta rozpacz. Czy miałby ktoś save'a w mniej więcej tym miejscu? Pozdrawiam

Dodane przez Kami dnia 04.09.2013 20:49
#15

Z dysku też zniknęły? Sprawdzałaś folder?

Edit:
Khem... masz może IE8 albo jakąś wtyczkę czyszczącą pod FF, CCleaner itp. i kasowałaś ciasteczka? Jeśli tak, to bardzo prawdopodobne, że wykasowałaś pliki flasha, które były stanami zapisu w Machinarium razem z nimi.

Ale jest prosty sposób na oszukanie gry. Wpisz na klawiaturze "rebol". Pojawi się menu z numerkami i przyciskiem "items", który da ci wszystkie potrzebne przedmioty. Możesz "przewinąć" grę na krótko przed momentem w którym skończyłaś. Smile2

Edytowane przez Kami dnia 04.09.2013 21:13

Dodane przez Haushinka_Manson dnia 05.09.2013 11:33
#16

O_O faktycznie, zadziałało bez zarzutu. Dzięki po tysiąckroć, to było genialne : ) pozdrawiam!