Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Pokój Gracza

Dodane przez kamiko dnia 23.11.2009 15:22
#1

Pozwolę sobie pochwalić się pokoikiem :3 Moim i brata.

http://szelenbaum...-138678293 Grin

Zacznijmy od tego, że ponieważ lubimy precyzję, każde pomieszczenie w naszym domu ma swoją własną, niezmienialną nazwę ; jak Qchnia, Squadzik czy właśnie Pokój Gracza.
Pokój jest zbyt mały, by dało się go objąć jednym zdjęciem, dlatego prezentujemy go na kilku fotkach. Te jasne zostały zrobione z użyciem flesza, rzeczywiste warunki, jakie panują podczas grania, widać na ciemnym zdjęciu z płonącym bannerem.
Na regale prezentują swe wdzięki Atari 2600, Pegasus, Amiga 500, PSX, PsOne i PS2. Pod telewizorem zaś PS3 (niestety na razie bez netu; nad czym głośno ubolewamy ; bez dostępu do sieci, choć kabel już leży) i PS2 Slim. Z wielkiego sentymentu do PS2, które służyło nam bez najmniejszej awarii przez blisko dekadę, kupiliśmy jeszcze jeden monolit (tym razem już używany), ale stoi on w innym pokoju.
W regale, za szkłem, oprócz gier znajduje się nasza skromna kolekcja rarytasów (jak specjalna edycja VibRibbona czy limitowany soundtrack z FFVIII ). Mamy tu też figurki: firmowe (Psycho-Mantis i Sephiroth) oraz ręcznie wykonane przez brata (Piramidalny z mieczem plus jego popiersie).
Z handheldów posiadamy Gameboy Pocket, Gameboy Color, GBA, NDS Lite i PSP. Z wielką chęcią kupilibyśmy całą masę gier na GBA a nawet na jego starszych braci, ale z kompletnie niezrozumiałych dla nas przyczyn ceny kartridży w sklepach są astronomiczne (dla przykładu-; taki Yu-Gi-Oh! WCT 2004 jest tylko o 20 zł tańszy od Batman Arkham Asylum na PS3 !!!).
W pokoju znajdują się dwa wygodne fotele i lodówka na napoje. Na jednej z półek 2/3 z naszej kolekcji gazet konsolowych. W segregatorach i teczkach trzymamy poradniki do gier ; co poniektóre bindujemy.
Neonowy banner został wykonany od podstaw na nasze prywatne zamówienie (sami musieliśmy zresztą przygotować projekt dla wykonawcy).
Planujemy w przyszłości rozbudować nasz ciasny, ale przytulny pokoik, myślimy o szklanych półkach na wolnej ścianie (naprzeciw regału) na przyszłe gry. Cieszylibyśmy się bardzo, gdyby pod telewizorem znalazły się trzystasześćdziesiątka i (k)Wii(k), ale na razie - niestety - nie możemy sobie pozwolić na taki luksus.

Jak Wam się podoba? :3

Dodane przez Madzius888 dnia 23.11.2009 19:11
#2

:) Faaaajnie :) A jak klimatycznie, ten banner :)

Niestety nie mam dokładnie tak, jak bym chciała, ale gry też stoją na bardzo dobrze widocznych półkach :)

Z tego, co wiem, to telipinus też zbiera figurki :)

Dodane przez telipinus dnia 23.11.2009 20:12
#3

tylko że moja kolekcja nie umywa się do zbioru kamiko i Jej brata

Dodane przez kamiko dnia 23.11.2009 20:59
#4

telipinus napisał/a:
tylko że moja kolekcja nie umywa się do zbioru kamiko i Jej brata


my mamy tylko dwie firmowe figurki Grin
Nie przesadzaj

Dodane przez mertruve dnia 23.11.2009 23:45
#5

Podziwiam ilosc konsol - moje male zboczenie. Szczegolnie seria FF:) Soundtracka zazdroszcze, z checia bym sie wkradl i zabral;P No ja mam tylko laptopa i kolekcje porozrzucanych przygodowek - stanowisko recenzenta;p

Ale w domu za to mam xboxa360, wlasciwie ma moja siostra, ale na jedno wychodziWink2

Dodane przez telipinus dnia 24.11.2009 00:02
#6

mnie chodziło kamiko, o to że mówiliśmy z Madzius o figurkach Warhammer, a ja osobiście traktowałem o kolekcji gier

Dodane przez kamiko dnia 24.11.2009 00:22
#7

telipinus napisał/a:
mnie chodziło kamiko, o to że mówiliśmy z Madzius o figurkach Warhammer, a ja osobiście traktowałem o kolekcji gier


ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Dodane przez Evillady dnia 24.11.2009 17:23
#8

Heh mam jak mert: biurko, laptop i stos gier, który o zgrozo, zamiast maleć, to ciągle rośnie, bo nie nadążam grać Bosz

Dodane przez kamiko dnia 24.11.2009 17:34
#9

To zazdroszczę...Ja dopiero teraz mam własny komputer i mogę trochę pograć w przygodówki.
Niestety nie jest za mocny (Penumbra chrupała jak nieszczęście -_- ), ale lepsze to niż nic.

Fajnie by mieć tak stos gier czekających na zagranie!

Dodane przez Evillady dnia 24.11.2009 22:53
#10

Nie fajnie, nie fajnie wierz mi! Jak masz termin i grasz bo musisz się wyrobić z tekstem, to jest to dalekie od fajności Wink2 Inna rzecz, że ja i tak nigdy się nie wyrabiam Grin

Dodane przez kamiko dnia 27.11.2009 17:33
#11

Evillady napisał/a:
Nie fajnie, nie fajnie wierz mi! Jak masz termin i grasz bo musisz się wyrobić z tekstem, to jest to dalekie od fajności Wink2 Inna rzecz, że ja i tak nigdy się nie wyrabiam Grin


To może mi z tego stosiku pożyczysz cosik XD Przy okazji Ci się poluźni w pokoju.

Też mogę coś pożyczyć z bardzo skromnych zbiorów , ale mam takie starocie, że Ty już pewnie dawno pozaliczałaś wszystko.

Dodane przez Evillady dnia 28.11.2009 18:24
#12

A właśnie wręcz przeciwnie! W starociach mam totalne zaległości, bo w tamtych czasach nie miałam kasy na gry :) Jeśli jesteś gotowa się powymieniać, to nie ma sprawy. Posuzkaja na forum tematu Wymiany Gier. Wrzuć tam swój spis tego, co masz i tego, w co chciałabyś zagrać. Na pewno się ludzie odezwą :)

Dodane przez kamiko dnia 28.11.2009 18:39
#13

Evillady napisał/a:
A właśnie wręcz przeciwnie! W starociach mam totalne zaległości, bo w tamtych czasach nie miałam kasy na gry :) Jeśli jesteś gotowa się powymieniać, to nie ma sprawy. Posuzkaja na forum tematu Wymiany Gier. Wrzuć tam swój spis tego, co masz i tego, w co chciałabyś zagrać. Na pewno się ludzie odezwą :)


Eee...powymieniać to nie, ale popożyczać to mogę XD (mam sentyment do wszystkiego, co z grami związane i nie pozbywam się ich)

Skoro to nie wymiana, to mam założyć nowy temat?

Dodane przez Evillady dnia 28.11.2009 19:01
#14

Nie zrozumiałyśmy się :) Wymiany gier to temat wszechstronny. Możesz tam napisać, że chętnie pożyczyłabyś, albo kupiła jakąś grę. Możesz napisać, że możesz komuś pożyczyć, albo sprzedać takie, a takie tytułu, etc. Pisząc o wymianie miałam na myśli wzajemne pożyczanie. Ty pożyczasz np. ode mnie The Lost Crown, a ja od Ciebie Black Mirror. Rozumiesz teraz? :)

Dodane przez kamiko dnia 28.11.2009 19:26
#15

Dziękuję za sprostowanie :3

Dodane przez Madzius888 dnia 06.09.2010 17:00
#16

Jestem świeżo po remoncie, co wiązało się z popakowaniem książek, muzyki i gier do pudeł i ponownego ich rozpakowywania po zakończeniu pracy.

I tak się zastanawiam: jak ustawiacie/układacie swoje kolekcje? Wg wydania/kolorów/ własnej oceny gry czy jeszcze wg innych charakterystyk? :)

Dodane przez jackowsky dnia 06.09.2010 18:17
#17

Rozmiar opakowania to pierwsze kryterium. Na regale stoją tylko te w DVD, bo ładniej się prezentują niż te mniejsze w CD. Pozostałe gry są pochowane w pudełkach.
Te, które stoją na regale są poukładane seriami (np. TAC), wydawcami (np. CI, Cenega). Staram się też by kolejne części gry były obok siebie.
Te które wylądowały w pudełkach są segregowane tak:
1. na rozmiar opakowania - DVD i CD
2. na gatunek - przygodówki, cRPG i pozostałe
3. na ocenę gry - te gorsze do jednego pudełka (i dalej w głąb szafy) te lepsze do jednego.
W osobnych pudełkach trzymam gry z gazet, w których na jednej płycie jest kilka rodzajów gier.

:)

Dodane przez TexMurphy dnia 06.09.2010 18:33
#18

Zasadniczo - wiek gry. W większości przypadków mam ułożone rocznikami. Niestety - minusem mieszkania w bloku jest brak miesca, dlatego większość roczników stoi jak wino - w piwnicy Sad

Dodane przez Evillady dnia 06.09.2010 19:21
#19

Jedyne kryterium to przestrzeń, której mi brakuje. W mieszkaniu mam tylko jeden malutki regał, w którym na gry udało mi się wygospodarować tylko jedną półkę. Jak teraz na nią patrzę to jest tak: na samym dole karton Reah, na nim DVD boxy, na nich CD, na nich rozmaite pressy, promo i gry z gazet. Poukładane to mam przeplatankowo, a więc wzdłuż, w poprzek, wzdłuż, w poprzek i tak dalej. Dzięki temu udaje mi się zmieścić maksimum gier na minimum przestrzeni. Wink2

A to co się już nie zmieściło zalega na biurku. Wink2

Dodane przez Vicek dnia 06.09.2010 19:28
#20

U mnie gry są poupychane tam, gdzie został jeszcze choć skrawek wolnego miejsca. Niestety, obecnie do zagospodarowania mam już jedynie podłogę Wink2