Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Outcast i Omikron

Dodane przez Zebius dnia 22.04.2008 22:03
#2

Ach, jak ja chciałbym dorwać kiedyś te gierki... Zwłaszcza Omikrona, którego demko mnie zauroczyło, ale jakoś tak w natłoku innych tytułów mi umknął, a potem zniknął ze sklepów. Żeby tak kiedyś Cenega wydała go w Kolekcji Klasyki...

A co do problemów - czy VirtualPC umożliwia w ogóle akcelerację 3D? Może te gry da się uruchomić w trybie software w opcjach? (o ile jest tam takowy)
A może zainstaluj sobie czysty XP na innej partycji i spróbuj z niego odpalić te gierki.

Chyba sobie ściągnę demka i zobaczę, czy da się w nie pograć na XP, może wpadnę na jakiś trop.

Na Vistę się nie przesiadam, głównie ze względu na dość słabą kompatybilność ze starszymi tytułami, na XP (z paroma użytkami typu DosBox) chodzi mi praktycznie wszystko z moich zbiorów. A w przyszłości najwyżej się dorzuci Vistę na drugiej partycji, ewentualnie następcę Visty :)


EDIT:
Obadałem demka i u mnie niestety problemy są. Sad Nie wiem jak dema mają się do pełnych wersji, ale są praktycznie niegrywalne.

Outcast - po zaaplikowaniu trybu kompatybilności z 98/ME odpala się i da się grac, ale niestety w bagnach nasza postac nie może się poruszać (wyczytałem gdzieś, że to wina zbyt szybkiego procesora). Nie wiem jak było w oryginale ale okienko akcji jest bardzo małe.

Omikron - w trybie z akceleracją 3D - mnóstwo czarnych kwadratów na ekranie, zasłaniających widoczność - wina zapewne sterownika grafy. W dodatku demo zawiesza się w trakcie intro. W trybie software grac się da, ale wydajność słaba - potrafi mocno ciąć, grafika brzydka, niektóre efekty np. świetlne nie wyswietlają się poprawnie.

Testowane na Pentium Dual Core 2160 + Radeon HD3850.

Tak więc te gry sobie odpuszczam, mimo że na allegro można je dostać.

Edytowane przez Zebius dnia 23.04.2008 21:22