Tytuł: Adventure Zone - Przygodówki od A do Z :: Własna gra

Dodane przez OLi_10 dnia 02.08.2013 01:44
#5

Uf, trochę późno obczaiłem ten temat, ale ostatnio miałem małą absencję od forum AZ i w ogóle od kilku innych rzeczy Wink2 Jeśli nie jest za późno i jeszcze Cię to interesuje, to dorzucę swoje pięć groszy:

Otóż od siebie dodam, że Adventure Game Studio to najlepszy i dający najwięcej możliwości silnik do tworzenia przygodówek (i nie tylko) - możesz na nim stworzyć dosłownie wszystko, o ile posiadasz czas i pewne umiejętności (podstawy programowania). Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić na nim kolejną grę wszechczasów, nie ustępującą produkcjom profesjonalnym - ale jak już napisałem, trzeba czasu (polecam rzucenie okiem na takie produkcje jak A Tale of Two Kingdoms).

Jeśli chodzi o Adventure Makera - bawiłem się nim przez chwilę, jest prostszy od AGS i bardziej intuicyjny, ale też ma większe ograniczenia i wszystkiego się na nim nie zrobi. Idealny jest do raczej nieskomplikowanych klonów Mysta, ale przyznaję - programik przyjemny i kiedyś też chciałem na nim coś zrobić, ale nie udało się.

W każdym razie - na Twoim miejscu decydowałbym się właśnie na jeden z tych dwóch silników, reszta raczej odpada.

Aha, i gdybym mógł w czymś pomóc, oczywiście - w miarę możliwości Wink2 - służę.

Pozdrawiam!

Edytowane przez OLi_10 dnia 01.01.1970 01:00