Ankh: Serce Ozyrysa - poradnik
Dodane przez Madzius888 dnia 12.11.2007 20:58

Witaj młody przyjacielu, jak to miło zobaczyć się po dłuższej przerwie, tylko co się stało z Tharą i Twoją brodą!? :)  Rozdział pierwszy: Pościg na złodziejami

  Rozdział drugi: Nieproszeni goście

  Rozdział trzeci: Kierunek pałac(znowu)

  Rozdział czwarty: Intrygi i kłamstwa

  Rozdział piąty: Wielki MeczRozdział pierwszy: Pościg na złodziejami

Czytamy list miłosny w ekwipunku u góry. Idziemy w prawo, rozmawiamy z ambasadorem, połykaczem ognia i sprzedawcą (rozmawiamy z nim o interesie i prosimy o kupon w zamian za uratowanie świata :1) Schodzimy po schodach w dół i rozmawiamy z handlarzem win i krawcem-fryzjerem o złodziejach - okazało się, że ich widzieli. Ze stoiska krawca zabieramy pojedynczą skarpetkę. Idziemy niżej i próbujemy podnieść klatkę. Po rozmowie z przyjaciółką jeszcze raz podnosimy klatkę i teraz prosimy o pożyczenie klatki, a to dlatego, że „zawsze chciałem coś takiego mieć”. Schodzimy niżej i przed bramą zaczepiamy bramkarza w barze. Niestety nie wpuszcza nas przez brodę. Wracamy do krawca-fryzjera i pytamy się go o golenie. Po wyczerpaniu wszystkich tematów okaże się, że potrzebuje wosku. Na rynku z artystą kierujemy się w lewo. Stajemy przy pustej ladzie obleganej przez koty i na haku zawieszamy klatkę- po rozboju spada małe pudełko, które podnosimy i PPM otwieramy - wosk i pieczęć.

Idziemy jeszcze dalej w lewo i używamy kosza na śmieci - zlatuje on w dół i wypada figurka Nefretete. Znowu używamy PPM, otwieramy posążek i łączymy z woskiem. Teraz wystarczy szybko podgrzać - niestety nie dysponujemy mikrofalówką, dlatego wosk w Nefretete :D podajemy połykaczowi ognia i on podgrzewa go dla nas. Wosk gotowy - teraz czas na depilację. Po czynności takowej z przystrzyżoną bródką wracamy do bramkarza i wchodzimy do środka.

Niestety Fatima nie chce z nami rozmawiać - póki nie oddamy papugi. Wracamy więc po nią i ściągamy z haka. Fatima nie okazuje się być jednak zupełnie zadowolona, dlatego musimy pomóc jej z klientami. Facetowi przy barze dajemy kupon od „toto-wróżki”. Następnie rozmawiamy z łysym Badawim. Dostajemy od niego ulotkę, a żeby mu pomóc podbieramy szczypce i miotełkę spod kominka i wybijamy okno szczypcami - ale od zewnątrz.

Kawałek szkła upadł na skrzynkę - zabieramy go i umieszczamy w szafie grającej. Komikowi dajemy ulotkę, ale nie wierzy w jej wartość. Podchodzimy do lady, pieczęć moczymy w soku i podbijamy kupon – teraz chętnie aktor ją zabiera. Czas pomóc całej karawanie. Podbieramy wielbłądowi odchody i wracamy na plac do arabskiego ambasadora. Dosypujemy mu odchody do fajki i kiedy ucieka bierzemy tę fajkę. Fajkę zanosimy członkom karawany. Otrzymany pieniążek wrzucamy do szafy grającej. Jednak Badawi staje się niezadowolony - rozmawiamy z nim i biegniemy do sprzedawcy wina po drinka. Niestety pilnująca swoich dochodów barmanka nie pozwala na wręczenie klientowi napoju. Dlatego wychodzimy z baru i podchodzimy od strony sklepiku, żeby zadzwonić dzwonkiem. Zaraz po jej przyjściu wracamy do baru i dajemy facetowi winko. Niezadowolony staje się komik – podchodzimy do stolika karawany i zabieramy ich podkładkę na piwo i umieszczamy pod kiwającą się nogą stołu. Wystarczająca ilość klientów jest zadowolona - rozmawiamy z Fatimą powołując się na to, że wszyscy nas bardzo lubią.

Idziemy do wskazanego miejsca - cmentarz – niestety jest za ciemno, żeby wejść przez drzwi w zaułku. Wracamy pod bar i rozwalamy szczypcami lampion. Świetliki zamykamy w szklance i idziemy na cmentarz.Rozdział drugi: Nieproszeni gościeObejrzymy winorośl i zabierzemy jeden pęd. Podnosimy też roślinę i PPM rozdzielamy ją na doniczkę i patyk. Pęd zawieszamy na wyłomie w murze i prosimy kolegów o podtrzymanie. Schodzimy na dół i idziemy w prawo. Bierzemy niedojrzały owoc i idziemy w stronę strażnika. Patyka zapalamy od pochodni, a nim następnie podpalamy odchody- córka faraona zajęta. Wracamy do chłopaków- niestety tak się zagadali, że nic nie słyszą. Rzucamy w Shaloma owocem i wchodzimy do góry. Wychodzimy na balkon i idziemy w stronę komnaty. Zabieramy czyszczący środek. Pożyczamy jednego szampana i rzucamy nim w rzeźbę, tak dla zadowolenia Thary:] Podchodzimy do głowy słonia i podajemy się za głosy. Najpierw mówimy, że jesteśmy głosem sumienia, potem, że musi przestać oszukiwać kolegę, a następnie odpowiedzieć „no jasne”. Bierzemy kolejnego szampana i używamy go na zapadce w górnej stronie okiennic- strażnik i księżniczka z głowy :) Schodzimy po schodach niżej i wchodzimy do środka piwnic.

Otwieramy trzecią zasłonę i oto Olga:) Zabieramy przykazania kuchenne o łopatkę z ziemi. Idziemy do Sali Tronowej i idziemy do strażnika podając się za kuchcika. Zabieramy ości i metalowe kółko. Metalowe kółko podajemy Oldze zamiast kluczy i uzyskanym otwieramy drzwi do kuchni.

Biegniemy od wejścia w lewo i poznajemy Pana kotka. Schodzimy niżej i bierzemy małą miseczkę stojącą obok beczek. Napełniamy ją oliwą i używamy na dźwigni stojącej na środku i przekręcamy. Zabieramy worek malin i wieszamy na haku o jeden w prawo dalej i wkładamy do środka ości - i po kotku.

Z lodówki, której pilnował kotek, zabieramy ozorki. W kuchni zbieramy jeszcze: ogórka, paprykę, cebulę, trociny, kurczaka, tran, środek czyszczący, talerz koło zlewu i łyżkę. Przygotowujemy idealny kuskus – kolejność czynności dowolna - jeżeli się nie uda, możesz całość wyrzucić, natomiast dobre kroki podpowiadają Ci przykazania, które przy odpowiednich czynnościach zaznaczają się na zielono:

1.Podchodzimy do garnka i wrzucamy bazę- trociny

2.Napełniamy doniczkę wodą ze zlewu i wlewamy do całości

3.Kroimy nożem do warzyw ogórka i dodajemy plasterki

4.Wrzucamy ostrą paprykę

5.Dorzucamy cebulkę

6.Wlewamy zdrowy tran

7.Dorzucamy mięso kurczaka

8.Dodajemy ozorki

9.Dolewamy środek czyszczący

10.Mieszamy całość łyżkąI na talerz. Smaczne danie dajemy strażnikowi. Dzięki temu uzyskujemy jego niezastąpioną pomoc. Przekręcamy dźwignię przy zlewie i zjeżdżamy windą na dół. Łopatką do burgerów otwieramy dużą skrzynię – PPM otwieramy zawiniątko – trofeum i płótna.
Faraon w kuchni? Pomagamy mu upaść: skórka banana. Zdolni przyjaciele wpadają w tarapaty - pomagamy im używając środkowej dźwigni. Teraz na balkon, dajemy każdemu z rewolucjonistów płótno i GERONIMOooo (:Rozdział trzeci: Kierunek pałac(znowu)Wyjmujemy piórko ze skrzynki obok mumii i smyramy ją po stopach.

Wchodzimy do środka i zbieramy – kartę, butelkę rumu i blokadę na wielbłądy. Otwieramy też pierwszą skrzynię – zabieramy Setha i skrzynię – oraz stojącą w lewym dolnym rogu – kokos. Na stoliku stawiamy skrzynię i linę, na której wisi klatka, przecinamy butelką.

Podchodzimy do papużki i klatkę otwieramy kartą do gry. Kokosa rozłupujemy za pomocą zegara z kukułką. Kokosem karmimy papugę i bierzemy ją. Dajemy jej wiadomość ze ściany „Czas na spotkanie” i umieszczamy w skrzynce na listy. Po drabinie idziemy do góry. Rozmawiamy ze starcem ze sklepiku i z połykaczem ognia.

Udajemy się w stronę baru i na wielbłąda nakładamy blokadę, a potem idziemy się upomnieć o kasę do karawaniarzy. Grzywną przekupujemy strażnika pod pałacem – trzeba powiedzieć, że to „dotacja na koty”. Teraz pozostaje tylko iść do faraona.Rozdział czwarty: Intrygi i kłamstwa

Zabieramy puszkę fig z kufra oraz drewniany widelec z pułapki. Zdejmujemy plakaty - faraona i przestępcy. Biegniemy po schodach do góry i rozmawiamy z niewolnikiem - wymieniamy puszkę fig na chleb z miodem i papier śniadaniowy. Miodem smarujemy plakat z podobizną faraona i przylepiamy do drugiego plakatu – oto jak z faraona zrobić znanego przestępcę:) Plakat pokazujemy niewolnikowi i idziemy na płaskowyż. Rozmawiamy z wachlowanym szefem i obiecujemy zniszczyć majstra. Schodzimy niżej i idziemy do „łazienki” – bierzemy mydełko, ręcznik, grzebień i krzemień spod znaku zakazu tańczenia. Mydło wrzucamy do studni, żeby ją trochę „podbąbelkować”. Stajemy dokładnie pod znakiem zakazu tańczenia i gramy na grzebieniu złączonym z papierem śniadaniowym. Na dopełnienie krzywdy majstra niszczymy jego projekt piramidy Eiffla w biurze. Idziemy na płaskowyż, rozcinamy liny (krzemień) i idziemy w lewo po jedno jajko (sięgamy patykiem). Teraz rozmawiamy z pracownikiem: najpierw o tym, czy nie boi się, że spadnie, potem proponujemy uderzenie w lewo, bo „faraon ma inny nos”, a wiemy to, bo przeprowadzaliśmy z nim wywiad. Posąg spada i otwiera nam szopę. Schodzimy na dół i z szopy bierzemy kołek, saperkę i szczypce. Wracamy do szefa gangu i rozmawiamy z nim jeszcze raz - potrzebuje dłuta, młotka i materiału. Szczypcami otwieramy obraz wiszący w „biurze” majstra. Bierzemy akt własności i dajemy go handlarzowi niewolników. Kołek wkładamy w uszkodzony fragment linii montażowej i idziemy na pustynię.

Jajko łączymy z saperką. Podnosimy kamień-prezent i rozmawiamy z krzakiem: jesteś małym krzakiem, dlaczego do cholery przybrałeś taką formę i zamiast krzaków karzę zasadzić tulipany. Na płonącym krzaku…smażymy jajko:) Jajko zanosimy rzeźbiarzowi. Otrzymany młotek, dłuto i ręczniki dajemy bossowi gangu.

Szukanie świątyni. Wracamy na pustynię i patrzymy na zieloną linię.

Następnie wracamy do bossa i mówimy mu o odkryciu, potem rozmawiamy jeszcze raz i wybieramy czwartą możliwość. Po zawiązaniu głazu wyciągamy kołek z zepsutego fragmentu linii montażowej i świątynia się rozwala - wchodzimy do środka. Ze schodów podnosimy krzemień i łączymy oba – takim zestawem zapalamy pochodnię po prawej. Idziemy w prawo aż dochodzimy do harpuna i zegara. Harpun wyciągamy magnesem i umieszczamy w lasce kapłana – rzeźby. Idziemy dalej i poznajemy Setha. Zabieramy urnę i szaty z ołtarza. Szatami zapychamy dziurę, z której wypływa woda, a na urnie klikamy PPM. Tak uzyskaną urną zamykamy skorpiona. Idziemy jeszcze dalej w prawo i bierzemy pudełko McKuskus i używamy na urnie ze skorpionem. Rozmawiamy ze studnią, aż dostajemy orzeszki. Wyciągamy korzeń w korytarzu po lewej stronie od ołtarza i wrzucamy orzeszki. Przechodzimy dalej, w stronę śmieci i luźny kafelek odsuwamy. W powstałą dziurę wrzucamy orzeszki, a potem skorpiona. Idziemy w prawo, aż spotkamy się z przyjaciółmi Assila.
Czas zabezpieczyć serce Ozyrysa. Z rozmów z przyjaciółmi i z namiotu zbieramy chochlę, trofeum i poduszkę. Podchodzimy do wodospadu i chochlą wyciągamy ostrą muszlę. Muszlą rozcinamy poduszkę. Taką szmatką owijamy serce i pakujemy do trofeum.Rozdział piąty: Wielki Mecz

Z wody wyciągamy butelkę i PPM otwieramy ją - teraz mamy butelkę i mapkę. Ściągamy linę i łączymy ją z figurką - takim przyrządem zaczepiamy o śluzę - pierwszą z lewej. Wchodzimy do środka i idziemy w prawo, by przejść do drzwi na prosto. W korytarzu są trzy pary drzwi. Wchodzimy w drugie drzwi po prawej i ciągniemy za dźwignię, niestety nie działa. Wychodzimy z tego korytarza i pustą butlę dajemy pod rurę.

Jako Thara:

Rozmawiamy z córką faraona, mówimy, że podkochuje się w strażniku i że jest on leszczem:D Filmik. Bierzemy ze stołu kubek i napełniamy go kawą. Następnie wylewamy napój do klatki ściekowej.

Jako Assil:

Bierzemy butelkę z kawą i idziemy do więzienia. Podchodzimy do drzwi więźnia i częstujemy go kawą. Teraz wracamy do dźwigni i ciągniemy za nią. Z ciężarka ściągamy sprężynę. Sprężynę zanosimy do trzeciej celi w więzieniu - sprzedawca warzyw - ważne jest też, żeby zaproponować mu mapę - wtedy dostaniemy łyżkę. Czas pomóc Tharze - biegniemy do składziku przez pomieszczenie z ciężarkiem po drodze dzwoniąc łyżką w dzwonek – przerwa. Płoszymy kotka i zabieramy „kota w worku” – wchodzimy do windy.

Jako Thara:

Jest przerwa, także możemy iść do Sali tronowej i do kuchni. Olga się rządzi, także bierzemy szmatę i myjemy naczynia. Po zmywaniu zamykamy zawór.Jako Assil wjeżdżamy do góry i na haku zawieszamy znienawidzonego przez szefową kuchni kota.Jako Thara ruszamy dźwignię poruszającą hakami. Po bitwie z kotem możemy spokojnie otworzyć drzwi windy i zjechać na dół z Assilem.Jako Assil biegniemy do więzienia. Z pierwszej celi z nieboszczyka ściągamy kajdany i zawieszamy je na haku w celi sprzedawcy, a później dokładamy 11 przykazanie. Przechodzimy przez wnękę i kanał do podziemi.Jako Thara idziemy do podziemi, tam gdzie Assil, wchodzimy do góry, na wieżę i pokazujemy strażnikowi bilet, rozmawiamy z trenerem, a potem wchodzimy jeszcze wyżej na trybuny. Rozmawiamy z krawcem, o tym, że ma złe okulary i dostajemy je. Próbujemy kupić melona od sprzedawcy. W tym czasie zmyka on dać faraonowi owoce - niestety za krótko.Dlatego jako Assil biegniemy do loży VIP-ów i zabieramy owoce.Teraz, jako Thara kradniemy melona.Jako Assil biegniemy do mieszkania krokodyla - katakumb i biegnąc w lewo dochodzimy do maszynowni. Stajemy na drewnianym mostku i nie schodzimy.Jako Thara biegniemy do miejsca, gdzie z rury kapała kawa i wchodzimy przez drzwi, których nie zalewa teraz błoto i rozmawiamy z gekonem Mojżeszem:) Dajemy mu do kopnięcia melon, a po scence rozmawiamy z trenerem, który puszcza zawodnika - niestety pozostaje inna przeszkoda.

Jako Assil zabieramy tacę na owoce i umieszczamy ją na tacy na tronie.Jako Thara wracamy na trybunę i soczewki – okulary - kładziemy na figurce.Rozmawiamy z Ozyrysem ... I to już ...

--------------------------------Koniec------------------------------------Mam nadzieję, że gra spodobała się i grzecznie czekamy, aż dane nam będzie zagrać w Tales of Mystery :)Autorka: Madzius888