Deponia - poradnik
Dodane przez Przemo dnia 02.11.2012 18:11


Pierwsza część trylogii od niemieckiego giganta przygodówek - firmy Daedalic Entertainment, przedstawiająca perypetię Rufusa Ekesa. Największym i jedynym marzeniem bohatera jest wydostać się z Deponii - planety przypominającej wysypisko śmieci i zamieszkiwanej przez najuboższą klasę społeczną. Rufus pragnie dostać się do Elysium umiejscowionej wysoko w chmurach. Szansa pojawia się, gdy nieoczekiwanie bohater spotyka dziewczynę o imieniu Goal.Poniższa solucja zawiera szczegółowy opis ukończenia gry, porady jak bezstresowo rozwikłać przeróżne łamigłówki logiczne, a także coś dla koneserów wyciskania z gier wszystkich soków - listę czynności jakie trzeba wykonać, aby odblokować wszystkie osiągnięcia na platformie Steama. Jest ich dokładnie 19.Warto również wspomnieć, że przy pierwszym uruchomieniu otrzymamy możliwość wyboru, w jaki sposób będzie nam się wyświetlał Inwentarz podczas rozgrywki. Bardzo polecam sposób przy użyciu scrolla. pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.Spis treści:  TUTORIAL

Część pierwsza: KUWAQ

  Zadanie 1: Pakujemy walizki.

  Zadanie 2: Przygotowujemy kapsułę do lotu.

  Zadanie 3: Ustawiamy harpun.

  Zadanie 4: Wydostajemy się ze zsypu

  Zadanie 5: Zbieramy składniki i przyrządzamy kawę dla Goal.

  Zadanie 6: Budzimy Goal.

  Zadanie 7: Nadajemy przesyłkę na poczcie.

  Zadanie 8: Kontaktujemy się z Cletusem.

  Zadanie 9: Wydostajemy się z celi i ratujemy Goal.

Część druga: KOPALNIA JUNK

  Zadanie 10: Uruchamiamy pojazd.

  Zadanie 11: Wydostajemy się z kopalni.

Część trzecia: STACJA

  Zadanie 12: Zwiedzamy otoczenie i naprawiamy mozaikę.

  Zadanie 13: Spotykamy się z Cletusem.

  Zadanie 14: Odnajdujemy Goal.

  Zadanie 15: Próbujemy obudzić Goal.

  Zadanie 16: Pozbywamy się strażników.

  Zadanie 17: Uciekamy z Deponii.TUTORIALPrzygodę rozpoczynamy od krótkiego samouczka.

Po ukończeniu tutoriala odblokowujemy pierwsze osiągnięcie na Steamie o nazwie KINDERGARTEN.

Część pierwsza: KuwaqZadanie 1: Pakujemy walizki.Na Steamie odblokowuje się w tym momencie drugie osiągnięcie o nazwie BRUSHHUNTER.


Zadanie 2: Przygotowujemy kapsułę do lotu.Zadanie 3: Ustawiamy harpun.Jeżeli ustawiliśmy harpun ręcznie i nie użyliśmy opcji automatycznej wygranej, to otrzymujemy trzecią odznakę na Steamie o nazwie „BULLSEYE”.Zadanie 4: Wydostajemy się ze zsypu.Zadanie 5: Zbieramy składniki i przyrządzamy kawę dla Goal.5.1 Ratusz5.2 Bar Lonzo5.3 Pogotowie/Więzienie/Remiza strażacka5.4 Cela

5.5 Dom Toni5.6 Sklep Toni

5.7 Dom Wenzela

5.8 AlejaW tym momencie odblokujemy kolejne osiągnięcie o nazwie Demolition Export5.9 Biuro Majora

5.10 Dom Toni

5.11 Brama miasta/aleja5.12 Bar LonzoOdblokowujemy na Steamie piąte osiągnięcie - STAND-IN WAITER

Zadanie 6: Budzimy Goal.

Zadanie 7: Nadajemy przesyłkę na poczcie.

Zostaje odblokowane osiągnięcie MISSING POSTAGE

Jeżeli zdołaliśmy ukończyć łamigłówkę bez używania przycisku Skip, to odblokowujemy osiągnięcie THAT SEEMS ABOUT RIGHT…Zadanie 8: Kontaktujemy się z Cletusem.

UWAGA! Skrzynki nie są interaktywnym elementem, więc musisz przyłożyć papier tak, aby dziury w nim wskazywały konkretne liczby. Patrz obrazek poniżej. Te numery to: 360, 116, 245, 489.Zadanie 9: Wydostajemy się z celi i ratujemy Goal.

Odblokowujemy osiągnięcie HUSSA - WHO'S GONNA CARE na Steamie

Część druga: KOPALNIA JUNKZadanie 10: Uruchamiamy pojazd.Odblokujemy osiągnięcie DIY’er na Steamie.

Zadanie 11: Wydostajemy się z kopalni.

Jeśli wykorzystamy wszystkie trzy przemienniki otrzymamy osiągnięcie NEWTON WOULD BE PROUD.Otrzymujemy dwa osiągnięcia na Steamie. MASTER OF SWITCHES za ustawienie wajch oraz HUSSA - GET ON WITH THE PLOT za wydostanie się z kopalni.
Część trzecia: STACJAZadanie 12: Zwiedzamy otoczenie i naprawiamy mozaikę.Jeżeli przełączymy 20 razy prawą wajchę otrzymamy osiągnięcie LEVER LOVER.Po zżuciu gumy oraz zjedzeniu wszystkich rodzajów waty odblokujemy osiągnięcie GOURMET.

Kiedy wrzucimy kamyk do wody pojawi się sobowtór Rufusa i odblokujemy osiągniecie PARADOX.Kiedy spojrzymy na mozaikę otrzymamy kolejne osiągniecie – History of DeponiaZadanie 13: Spotykamy się z Cletusem.

Zadanie 14: Odnajdujemy Goal.Zadanie 15: Próbujemy obudzić Goal.

Zadanie 16: Pozbywamy się strażników.Zadanie 17: Uciekamy z Deponii.

Mówiąc prawdę odblokujemy osiągniecie LOVING THE TRUTHPo ukończeniu gry otrzymujemy osiągnięcie HUSSA - THE CHORUS-GUYS RULE

Aby odblokować ostatnie osiągnięcie o nazwie DROGGELJUG musisz zaznaczyć w ustawieniach gry opcję „DROGGELJUG” (dostępna po pierwszym przejściu przygody) i ukończyć grę jeszcze raz.Autor: Przemo