Demo Secret Files 3 - poradnik
Dodane przez Jeziu5 dnia 05.09.2012 21:34

poradnik Demo Secret Files 3Spis treści:

  Starożytność
  Ślub
  Mieszkanie Maxa
  Dom MaxaStarożytność

Na samym początku rozgrywki wcielasz się w złodzieja, a twoim zadaniem jest włamanie się do Biblioteki Aleksandryjskiej i zniszczenie kliku cenny amfor z dokumentami. Zerknij na mur – szczeliny są dostatecznie szerokie by móc włożyć w nie ręce i wspiąć się na górę. Prawidłowa droga ukazana jest na screenach.

Poradnik_Secret_Files_3_0001.JPG


Wylądujesz na dziedzińcu. Ponieważ nie chcesz zabijać strażnika, musisz jakoś odwrócić jego uwagę. Zerknij przez okno do stajni - konie są podenerwowane bitwą, która toczy się w około. Zabierz wiszący nieopodal worek jutowy. Przy jego pomocy podnieś węża, który wyleguje się obok skrzyń.

Poradnik_Secret_Files_3_0002.JPG


Złapanego gada wrzuć do stajni – spowoduje to, że strażnik odejdzie od drzwi. Przejdź przez nie.
Znajdziesz się w obszernym holu. Złodziej wspomni, że twoim celem są drzwi po drugiej stronie sali. Jednak ogłuszenie strażników nie wchodzi w rachubę. Kliknij na belkę, by wspiąć się do góry. Uważaj – niektóre belki są spróchniałe i trzeszczą. Zejdź na dół ekranu, przejdź na środkową belkę i na szczyt ekranu. Stąd zabierz wiszącą tkaninę.

Poradnik_Secret_Files_3_0003.JPG


Przejdź na prawo, zejdź na dół i po poprzecznej belce maksymalnie na prawo. Połącz kotwiczę z liną i owiń ją w skradzione płótno. Otrzymany przyrząd zarzuć na okno. Kliknij na dowolny regał, a reszta spraw potoczy się już sama.


Ślub

Już jako właściwa bohaterka gry trafiasz na swój ślub. Nie wszystko jednak idzie tak jak powinno, a potrzeba wydostania się z kościoła jest dość paląca. Po prawej stronie wisi sutanna. Kliknij na nią by zabrać ją wraz z wieszakiem. Otrzymanym przyrządem wyciągnij ze ściany gwóźdź. Z chrzcielny podnieś kielich, a spod ściany zabierz mop.

Poradnik_Secret_Files_3_0004.JPG


Teraz masz dwie możliwości – albo namocz sutannę w chrzcielnicy, albo napełnij kielich wodą. Cokolwiek uczynisz, otrzymany przedmiot użyj na płonącym regale. Gdy ugasisz płomienie, zabierz z jego szczątków nadpaloną deskę. Mopa rozpal w płomieniach i podłóż ogień pod gobelin. Ukaże się wyjście. Gwoździem wydrap zaprawę ze ściany na lewo od świętej figury. W otrzymane miejsce wepchnij deskę i wdrap się na figurę.

Otrzymasz możliwość wyboru trudności zagadki (kłania się tu Lost Horizon). Twoim zadaniem jest rozhuśtanie figury. Jest to dość proste. Gdy Nina znajduje się w maksymalnym wychyleniu (np. po lewej), ty klikasz przeciwny kierunek (np. w prawo). Uczyń tak kilka razy, a Nina przeskoczy przez okno.

Poradnik_Secret_Files_3_0005.JPGMieszkanie Maxa

Cała sytuacja okaże się tylko złym snem, ale rzeczywistość też okazuje się koszmarna. Wyprowadzany Max wspomniał coś o Australii. Warto ruszyć tym tropem. Podnieś leżący po prawej plecak Maxa, wyciągnij z niego zawartość i przyjrzyj się jej (prawy przycisk myszki). Otrzymasz 4 chorągiewki, książkę bez 4 rozdziałów oraz spis treści. Przejdź do pokoju obok i zerknij na wiszącą na ścianie mapę. Sprawdź jak nazywają się brakujące rozdziały – są to nazwy miast w Australii. Umieść na nich chorągiewki, a otworzy się tajna skrytka.

Poradnik_Secret_Files_3_0006.JPGBiuro Maxa

Znajdziesz się w biurze Maxa. Przyjrzyj się wiszącemu na ścianie obrazowi. Coś się za nim znajduje. Co nam sugeruje treść obrazka? Wybuch wulkanu i sztorm – potrzeba lawy, wody i wiatru. Włącz lampkę stojącą po prawej oraz zaświeć światło w akwarium. Ze skrzyń podnieś szpachelkę i włóż ją do lodówki. Gdy już się oziębi, przyłóż ją do klimatyzatora by wywołać ruch powietrza. Otworzy się sejf. Znajdziesz tam dziennik i komórkę. Kluczykiem otwórz szufladę w biurku. Zabierz wszystkie szpargały by odnaleźć kod PIN. Wpisz go w telefon.

Poradnik_Secret_Files_3_0007.JPG


I to już jest niestety koniec dema. By dowiedzieć się więcej musimy poczekać do polskiej premiery całości.


Autor: jeziu5