Trüberbrook
Zespół BTF tworzy niezwykłą produkcję Trüberbrook, której akcja umiejscowiona została w w późnych latach 60- tych na zachodzie Niemiec. Gracz wcieli się w rolę młodego fizyka Tannhausera, który przybywa do tytułowego miasteczka (bardziej wsi) i szybko odkrywa, że tutejsi mieszkańcy skrywają jakieś mroczne tajemnice.

Co w grze takiego niezwykłego? Otóż cała sceneria oraz tło budowane są w postaci prawdziwych makiet, a następnie fotografowane i dopieszczane na komputerze. W podobnym stylu tworzono takie tytuły, jak The Neverhood, Armikrog czy Lumino City.

Nastrój i atmosfera produkcji inspirowana jest kultowymi serialami telewizyjnymi – głównie Twin Peaks oraz X-Files. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

XING: The Last Beyond
Miłośnicy pierwszoosobowych produkcji w stylu serii Myst mogą kupować już debiutancką produkcję studia White Lotus Interactive zatytułowaną XING: The Land Beyond.

Gra rozpoczyna się od śmierci głównego bohatera, jednak ta jest zapoczątkowaniem całkiem nowego życia. Przenosimy się na nieznane tereny, więc jesteśmy zmuszeni poznać panujące tu zasady. Nasze działania skupią się na eksploracji całkowicie zróżnicowanego otoczenia,
rozwiązywania łamigłówek, zbierania artefaktów i poznawania sekretów tego magicznego miejsca. Podczas wędrówki nauczymy się wykorzystywać moc słońca, deszczu, śniegu i innych sił natury.

XING: Land Beyond posiada pełne wsparcie VR dla HTC Vive i Oculus Rift. Planowana jest także wersja na konsolę PS4. W obecnej chwili dostępna jest dla posiadaczy PC na platformie Steam w cenie 19,99 €.
Indygo
Pigmentum Game Studio przygotowuje dla nas narracyjną grę przygodową Indygo, której premiera ma nastąpić 24 października. Przewodnim motywem produkcji jest depresja oraz towarzyszący jej stan izolacji – cała fabuła będzie rozgrywać się tylko w jednym pomieszczeniu. Komunikacja ze światem zewnętrznym będzie przeprowadzana jedynie za pośrednictwem listów. Aktualny stan uczuć i myśli bohatera zostanie opisany w dzienniku.
Indygo opowiada historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od około trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas jest jego druga połówka Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie. Nadszedł moment by znaleźć wyjście z tego impasu. Tylko od naszego bohatera zależy, jak potoczą się jego dalsze losy.

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale twórcy chcą wprowadzić nas w specyficzny charakter produkcji i udostępniają nam do przeczytania dziennik Anny w postaci ebooka. 12-stronicowy dokument jest czymś w rodzaju prequela gry i opowiada o historię poznania się Thomasa i Anny, a także początek pogarszającego się stanu psychicznego malarza.
Close to the Sun
W 2018 roku odbędzie się premiera pierwszoosobowego horroru Close to the Sun tworzonego przez włoskie studio Storm in a Teacup. Fabuła przeniesie nas do przełomu XIX oraz XX wieku i zostanie umiejscowiona na nowoczesnym statku stworzonym przez Nikolę Teslę. Twórcy zaprezentują nam alternatywną rzeczywistość, w której przełom naukowy zapoczątkowany przez wyżej wspominanego naukowca miał duży wpływ na otaczający świat.

Gracz wcieli się w postać młodej dziennikarki Rose poszukującej swojej zaginionej siostry. Kobieta będzie mieć okazję zwiedzenia ogromnego kompleksu i odkrycia jego mrocznej tajemnicy. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4. Wpierw zostanie wydana na PC, a w późniejszym czasie także na konsole.
Life is Strange
W sieci pojawił się premierowy zwiastun Life is Strange: Before the Storm - prequel hitowej produkcji studia DONTNOD z 2015 roku. Gra zostanie podzielona na trzy epizody, a pierwszy z nich będzie dostępny od 31 sierpnia. Produkcję można zamawiać w przedsprzedaży na Steamie za 16,99 Euro.