Indygo
Pigmentum Game Studio przygotowuje dla nas narracyjną grę przygodową Indygo, której premiera ma nastąpić 24 października. Przewodnim motywem produkcji jest depresja oraz towarzyszący jej stan izolacji – cała fabuła będzie rozgrywać się tylko w jednym pomieszczeniu. Komunikacja ze światem zewnętrznym będzie przeprowadzana jedynie za pośrednictwem listów. Aktualny stan uczuć i myśli bohatera zostanie opisany w dzienniku.
Indygo opowiada historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od około trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas jest jego druga połówka Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie. Nadszedł moment by znaleźć wyjście z tego impasu. Tylko od naszego bohatera zależy, jak potoczą się jego dalsze losy.

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale twórcy chcą wprowadzić nas w specyficzny charakter produkcji i udostępniają nam do przeczytania dziennik Anny w postaci ebooka. 12-stronicowy dokument jest czymś w rodzaju prequela gry i opowiada o historię poznania się Thomasa i Anny, a także początek pogarszającego się stanu psychicznego malarza.
Close to the Sun
W 2018 roku odbędzie się premiera pierwszoosobowego horroru Close to the Sun tworzonego przez włoskie studio Storm in a Teacup. Fabuła przeniesie nas do przełomu XIX oraz XX wieku i zostanie umiejscowiona na nowoczesnym statku stworzonym przez Nikolę Teslę. Twórcy zaprezentują nam alternatywną rzeczywistość, w której przełom naukowy zapoczątkowany przez wyżej wspominanego naukowca miał duży wpływ na otaczający świat.

Gracz wcieli się w postać młodej dziennikarki Rose poszukującej swojej zaginionej siostry. Kobieta będzie mieć okazję zwiedzenia ogromnego kompleksu i odkrycia jego mrocznej tajemnicy. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 4. Wpierw zostanie wydana na PC, a w późniejszym czasie także na konsole.
Life is Strange
W sieci pojawił się premierowy zwiastun Life is Strange: Before the Storm - prequel hitowej produkcji studia DONTNOD z 2015 roku. Gra zostanie podzielona na trzy epizody, a pierwszy z nich będzie dostępny od 31 sierpnia. Produkcję można zamawiać w przedsprzedaży na Steamie za 16,99 Euro.
Deponia
Druga część przygód Rufusa Ekesa w grze Chaos on Deponia będzie dostępna na konsolach PS4 oraz XONE. Daedalic Entertainment zaplanował premierę na 6 grudnia tego roku.

Jeżeli jeszcze nie posiadacie w kolekcji tej gry, to wersja PC dołączona zostanie do najnowszego wydania CD-Action (10/2017).
Filary Ziemi
Z okazji targów GamesCom firma Daedalic podzieliła się z nami informacjami na temat dalszych epizodów Filarów Ziemi. Księga druga o nazwie Siejąc wiatr trafi do sprzedaży w grudniu tego roku. Nieco dłużej poczekamy na finałową część - W oku cyklonu powinno pojawić się w I kwartale 2018 roku. Poniżej znajdziecie niespełna 15-minutowy gameplay z drugiej księgi.