Indygo
Narracyjna gra przygodowa Indygo doczekała się nowego zwiastuna zaprezentowanego przez światowego wydawcę tejże gry, firmę Fat Dog Games. Premiera trailera ma związek z przypadającym dzisiaj Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Przypominamy, że produkcja firmy Pigmentum Game Studio porusza ważny temat depresji, na którą to chorobę cierpi ponad 300 milionów ludzi na całym świecie.

Premiera gry nastąpi 24 października.
Poznań Game Arena
Jak co roku pragniemy zaprosić wszystkich na najważniejsze gamingowe wydarzenie w naszym kraju, jakim są targi Poznań Game Arena. Organizatorzy udostępnili już cały plan imprezy.

Na wielu stoiskach będzie można zagrać w przedpremierowe produkcje oraz spotkać się z twórcami polskich i zagranicznych tytułów. Odwiedzający otrzymają okazję obejrzenia pierwszej w Polsce publicznej prezentacji konsoli Xbox One X oraz zajrzeć do stoisk takich światowych gigantów, jak Nintendo, ASUS, Microsoft, MODECOM i wielu innych.

O tym, że PGA to także doskonałe miejsce do rozwijania własnych pasji i wiedzy po raz kolejny potwierdzi nam Game Industry Conference. W tegorocznej edycji pojawią się tacy prelegenci jak Valentina Tamer (Daedalic Entertainment), John Romero, Marcin Przybyłowicz, Bartosz Lewandowski czy Sjoerd De Jong. W ciągu dwóch dni będziemy mogli posłuchać ponad 100 różnych wykładów na różne dziedziny.

Nie zabraknie także kącików dla miłośników retro (Strefa Retro), spotkań z YouTuberami (Stars4Fans), turniejów League of Legends, FIFA 2018 i Project Cars z nagrodami organizowanych przez MANTA oraz Wielkiego Giermaszu cdp.pl. Stałym elementem jest również konkurs Cosplay Show oraz show organizowane przez platformę Twich.

PGA to 10 pawilonów wypełnionych atrakcjami, 1000 stanowisk do gier, 150 wystawców oraz trzy dni rozrywki. Targi będą mieć miejsce 7-8 października. Dzień wcześniej zorganizowany zostanie VIP DAY dla osób pragnących obejrzeć imprezę przy nieco mniejszej liczbie odwiedzających. Szczegółowe informacje i ceny biletów na www.gamearena.pl. Serdecznie zapraszamy!Trüberbrook
Zespół BTF tworzy niezwykłą produkcję Trüberbrook, której akcja umiejscowiona została w w późnych latach 60- tych na zachodzie Niemiec. Gracz wcieli się w rolę młodego fizyka Tannhausera, który przybywa do tytułowego miasteczka (bardziej wsi) i szybko odkrywa, że tutejsi mieszkańcy skrywają jakieś mroczne tajemnice.

Co w grze takiego niezwykłego? Otóż cała sceneria oraz tło budowane są w postaci prawdziwych makiet, a następnie fotografowane i dopieszczane na komputerze. W podobnym stylu tworzono takie tytuły, jak The Neverhood, Armikrog czy Lumino City.

Nastrój i atmosfera produkcji inspirowana jest kultowymi serialami telewizyjnymi – głównie Twin Peaks oraz X-Files. Premiery możemy spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku.

XING: The Last Beyond
Miłośnicy pierwszoosobowych produkcji w stylu serii Myst mogą kupować już debiutancką produkcję studia White Lotus Interactive zatytułowaną XING: The Land Beyond.

Gra rozpoczyna się od śmierci głównego bohatera, jednak ta jest zapoczątkowaniem całkiem nowego życia. Przenosimy się na nieznane tereny, więc jesteśmy zmuszeni poznać panujące tu zasady. Nasze działania skupią się na eksploracji całkowicie zróżnicowanego otoczenia,
rozwiązywania łamigłówek, zbierania artefaktów i poznawania sekretów tego magicznego miejsca. Podczas wędrówki nauczymy się wykorzystywać moc słońca, deszczu, śniegu i innych sił natury.

XING: Land Beyond posiada pełne wsparcie VR dla HTC Vive i Oculus Rift. Planowana jest także wersja na konsolę PS4. W obecnej chwili dostępna jest dla posiadaczy PC na platformie Steam w cenie 19,99 €.
Indygo
Pigmentum Game Studio przygotowuje dla nas narracyjną grę przygodową Indygo, której premiera ma nastąpić 24 października. Przewodnim motywem produkcji jest depresja oraz towarzyszący jej stan izolacji – cała fabuła będzie rozgrywać się tylko w jednym pomieszczeniu. Komunikacja ze światem zewnętrznym będzie przeprowadzana jedynie za pośrednictwem listów. Aktualny stan uczuć i myśli bohatera zostanie opisany w dzienniku.
Indygo opowiada historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od około trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas jest jego druga połówka Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie. Nadszedł moment by znaleźć wyjście z tego impasu. Tylko od naszego bohatera zależy, jak potoczą się jego dalsze losy.

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale twórcy chcą wprowadzić nas w specyficzny charakter produkcji i udostępniają nam do przeczytania dziennik Anny w postaci ebooka. 12-stronicowy dokument jest czymś w rodzaju prequela gry i opowiada o historię poznania się Thomasa i Anny, a także początek pogarszającego się stanu psychicznego malarza.