The Adventures of Bertram Fiddle
Wygląda na to, że wkrótce doczekamy się premiery drugiego epizodu The Adventures of Bertram Fiddle. Ta detektywistyczna produkcja z ręcznie rysowaną grafiką trafi do sprzedaży w listopadzie, czyli dokładnie rok po premierze poprzedniej części. Oficjalnym wydawcą gry jest studio Deck13.
Layers of Fear
Layers of Fear: Inheritance, czyli pierwsze DLC to głośnego polskiego horroru od studia Bloober Team dostępne jest od wtorku na Steamie. Sam dodatek można nabywać w cenie 4,99€. Jeżeli nie posiadacie jeszcze pełnej gry (niezbędnej do uruchomienia dodatku), to całość dostępna jest w promocyjnej cenie 13,97€ (do 9 sierpnia).To the Moon
To the Moon to wydana w 2011 roku na PC produkcja, która otrzymała wiele pozytywnych opinii (wysoka ocena także u nas). W przyszłym roku gra doczeka się konwersji na urządzenia przenośne z systemami iOS/Android. Za port odpowiada szanghajska firma XD Network. Co najważniejsze zmianie ulegnie oprawa graficzna – styl pixel-art zostanie zastąpiony obrazem o większej rozdzielczości. Jak będzie się prezentować? Sprawdźcie sami na pierwszym zwiastunie.
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Artifex Mundi rozpoczęło swoje podboje na konsoli PlayStation 4. W pierwszej kolejności konwersji doczekało się Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, czyli jedna z najbardziej znanych produkcji HOPA tego studia. Tytuł można kupować na PlayStation Store w cenie 42 zł. My zaś przypominamy naszej recenzji gry w wersji na PC.Infamouse Quests
Kolejne studio zakończy swoją przygodę z tworzeniem gier. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że taka decyzja zostanie podjęta przez producentów z inFamous Quests, którzy w pierwszych latach swojej działalności (pod nazwą Infamous Adventures) uraczyli nas darmowymi remake’ami gier King’s Quest 3 oraz Space Quest 2. Niespełna 2 lata temu miała miejsce premiera komercyjnego projektu Quest for Infamy, na który udało się zebrać sumę 63 tys. dolarów za pośrednictwem Kickstatera. W produkcji pozostają nadal Quest For Infamy: Roehm to Ruin (prequel) oraz The Order of the Thorne: The Fortress of Fire.

Oba tytuły zostaną dokończone i wydane w odpowiednim czasie, jednak z uwagi na niszową tematykę, twórcy nie przewidują dużych dochodów pozwalających na pokrycie kosztów produkcji. Pełne wyjaśnienie możecie przeczytać na oficjalnym blogu studia z ostatniego wpisu (18 lipca).